St. Jakob, údolí Defereggental

Akce? Ne, děkuji! Hosté, kteří rádi tráví dovolenou v rozlehlých hotelových komplexech s mnoha sportovišti, restauracemi a nočními bary, si v St. Jakobu v údolí Defereggental pravděpodobně na své nepřijdou. Na druhé straně pro ty, kdo hledají okouzlující tiché místo, kde by se mohli vrátit k přírodě, důkladně si odpočinout a možná i v klidu popřemýšlet o životě, by tato část Východního Tyrolska měla být ideální destinací.

Lyžaři a snowboardisté si mohou (pokud mají zájem) s pomocí kódu na svých skipasech zkontrolovat, kolik kilometrů daný den ujeli. A to je asi nejvíc akční záležitost, jaká se v St. Jakobu dá podniknout.

Skutečnost, že Defereggental je tiché, klidné a nepříliš „provařené“ místo, samozřejmě není náhoda. Obyvatelé údolí, které je - i podle tyrolských standardů - velice řídce osídlené, chtějí současný stav zachovat. Jak pro sebe, tak pro své hosty. První osadníci se v St. Jakobu usadili již v 7. století. Dnes tato vesnice v srdci Národního parku Vysoké Taury přitahuje mnoho turistů i horolezců, kteří si přijíždějí prohlédnout zblízka rozmanité rostliny a zvířata ve zdejší dech beroucí alpské krajině.

© Tirol Werbung/Reinhard Hölzl
© Gemeinde St. Jakob im Defereggen
© schultz-ski.at
© Urlaubsregion Defereggental

oblíbené ubytování v St. Jakob, údolí Defereggental


Hledat ubytování
Počet cestujících

služby

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!