St. Anton am Arlberg

St. Anton am Arlberg je právem hrdý na svou pověst „kolébky alpského lyžování“. Na zdejších sjezdovkách se bezpočet nadšenců do zimních sportů proměnil ze začátečníků ve vynikající lyžaře.

Bůh ví, co by na moderní carvingové lyže se širokým radiem nebo na snowboardisty s jejich postojem bokem asi řekly legendární osobnosti stojící u zrodu lyžování, jako byl například slavný Hannes Schneider. Od dvacátých let minulého století se nezměnilo jen vybavení, také jazyk, který dnes používáme v souvislosti se sjížděním horských svahů, je velmi odlišný. Například obrat „Stemmbogen" používaný pro plužení, který se Schneider naučil jako malé dítě ve své rodné vesnici Stuben am Arlberg, v žargonu lyžařských instruktorů dávno nahradil výraz „pizza". Celkově by však tento průkopník lyžování určitě měl radost z toho, jak se „jeho“ sport rozvinul za těch 60 let od doby, kdy Schneider odešel na věčnost.

St. Anton se pyšní pověstí kolébky alpského lyžování - a právem. Jedním z mužů, kteří přispěli k ikonickému postavení střediska, byl právě Hannes Schneider. V roce 1922 v St. Antonu založil lyžařskou školu a začal zde vyučovat v té době revoluční oblouk namísto tradiční techniky telemarku. Pravdou také je, že obyvatelé odnepaměti velmi chudé zemědělské obce v horském průsmyku vysoko nad údolím dříve než ostatní rozpoznali potenciál lyžařské turistiky. První hotel v obci otevřel své brány již v roce 1895 a hostům nabídl kromě 110 lůžek takové luxusní vymoženosti jako například ústřední topení.

Dnes tvoří St. Anton a sousední vesnice na obou stranách Arlbergského průsmyku – na východě v Tyrolsku a na západě ve Vorarlbersku – jednu z největších a nejoblíbenějších lyžařských oblastí na celém světě.  

Bůh ví, co by na moderní carvingové lyže se širokým radiem nebo na snowboardisty s jejich postojem bokem asi řekly…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v St. Anton am Arlberg


Všechny aktivity+
Prašan v St. Antonu je vyhlášený široko daleko, © Tirol Werbung/Josef Mallaun
Prašan v St. Antonu je vyhlášený široko daleko
Koupání a relax, © St. Anton am Arlberg
Koupání a relax
Noční život v St. Antonu, © St. Anton am Arlberg
Noční život v St. Antonu
Lezecká věž v komplexu arl.rock, © St. Anton am Arlberg
Lezecká věž v komplexu arl.rock

Oblíbené ubytování v St. Anton am Arlberg


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd St. Anton am Arlberg

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Dorfstraße 8, St. Anton am Arlberg, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!