Sillian

Sillian je domovem mnoha trhů a správním střediskem Oberlandu, jednoho z regionů Východního Tyrolska. Město je situováno nedaleko hranice s italským Jižním Tyrolskem.

Zde, přímo v srdci údolí Hochpustertal, mají návštěvníci na výběr širokou škálu outdoorových aktivit, přičemž řada z nich je vhodná pro rodiny s dětmi. Přímo ve městě, v němž žije přibližně 2000 obyvatel, je spodní stanice lanovky, která jezdí na horu Thurntaler (2407 m). Po svazích Thurntaleru se v zimě vinou sjezdovky, které jsou součástí lyžařského střediska Sillian-Hochpustertal. Nejproslulejší ze zdejších tratí je 11 km dlouhá sjezdovka Kammabfahrt, pro vyznavače skoků a různých triků na lyžích či snowboardech je připravený YellowSnowpark. Sillian je také ideálním startovním bodem pro delší túry po vysokohorské stezce s nádhernými panoramatickými výhledy, která se táhne kolem hlavního hřebene Karnských Alp. Město sídlí na trase známé Drávské cyklostezky, jenž vede podél řeky Drávy přes hranice do italského Jižního Tyrolska a opačným směrem do 30 km vzdáleného Lienzu, hlavního města Východního Tyrolska. Mezi další lákadla v nejbližším okolí patří zábavní Wichtelpark s minigolfem, lanovým parkem a řadou dalších atrakcí. V červnu při tradičních oslavách letního slunovratu Herz Jesu ozdobí vrcholy a hřebeny okolních hor ohně postavené tak, aby tvořily tvar Posvátného srdce.

oblíbené ubytování v Sillian


Hledat ubytování
Počet cestujících

služby

Příjezd Sillian
Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Ihr Ziel: Sillian, Österreich

powered by Rome2Rio

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!