Scheffau am Wilder Kaiser

Scheffau, obklopený majestátními vrcholky pohoří Wilder Kaiser, si uchovává své malebné kouzlo a podobu tradiční vesnice.

Vykopávky naznačují, že první osadníci do regionu kolem Scheffau pravděpodobně přišli ze sousedního Bavorska v 9. století. Později se Scheffau stal jednou z několika vesnic poblíž Kufsteinu, které opakovaně přecházely z bavorské pod habsburskou nadvládu a naopak.

V současnosti hosté z Bavorska i odjinud do této vesnice na úpatí pohoří Wilder Kaiser přijíždějí s mírumilovnými úmysly, aby si užili nádhernou scenérii a bohatou nabídku různých outdoorových aktivit. Vesnice, které se podařilo uchovat si svůj původní šarm, je ideální základnou pro objevování jihozápadních vrcholů Wilder Kaiser, které spolu s pohořím Zahmer Kaiser tvoří chráněnou krajinnou oblast Kaisergebirge.

Dodnes není jasné, jak Kaisergebirge (v doslovném překladu znamená „Císařské pohoří“) získalo své jméno. Dokumenty ze 13. století uvádějí, že zdejší hory byly ve staroněmčině označovány jako „Chaiser“. Ostatně kdo by se odvažoval tvrdit, že tyto monumentální vrcholy a skalní stěny lesknoucí se ve slunečním svitu nejsou imperiální?

Vykopávky naznačují, že první osadníci do regionu kolem Scheffau pravděpodobně přišli ze sousedního Bavorska…

Přečtěte si vícezobrazit méně
© Mathäus Gartner
© Felbert / Reiter
© Daniel Reiter / Peter von Felbert
© Wilder Kaiser/Hannes Dabernig

Oblíbené ubytování v Scheffau am Wilder Kaiser


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Scheffau am Wilder Kaiser

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Dorf 28, Scheffau am Wilden Kaiser, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!