Obertilliach

Idylická vesnička Obertilliach v údolí Lesachtal, kterou obklopují vrcholy Lienzských Dolomitů a Karnských Alp, je perlou Východního Tyrolska. Prosluněný Obertilliach v létě slouží jako oblíbená základna pro turisty a horolezce, zatímco v zimě se promění ve světoznámé biatlonové centrum. Obertilliach dokonce posloužil jako jedna z lokací při natáčení bondovky Spectre.

Domov 690 obyvatel si díky množství tradičních hospodářských usedlostí vyrobených ze suroviny snadno dostupné v blízkých lesích vysloužil přezdívku „dřevěná vesnice“. Některé ze zdejších domů jsou chráněnými památkami a vždy v létě je ozdobí záplava různobarevných květin. Proto není překvapením, že poslední ponocný v Rakousku funguje právě zde a noc co noc vyráží na pravidelnou obchůzku. Vesnice, která leží v nadmořské výšce 1450 metrů, je v létě oblíbenou základnou horolezců toužících zdolat severní stranu Porze. Do Obertilliachu míří také turisté, kteří chtějí projít vysokohorskou stezku Gailtalského údolí. Dalším oblíbeným výletním cílem je vysokohorská stezka Karnských Alp, odkud se otvírají nádherné výhledy na Dolomity. V zimě je Obertilliach významným biatlonovým centrem. Mnoho návštěvníků láká také slavný běžkařský závod Dolomitenlauf. A fanoušci sjezdového lyžování mohou prozkoumat sjezdovky nedalekého střediska Golzentipp, které je vhodné spíše pro rodiny.

Domov 690 obyvatel si díky množství tradičních hospodářských usedlostí vyrobených ze suroviny snadno…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Oblíbené ubytování v Obertilliach


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Obertilliach

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Dorf 4, Obertilliach, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!