Maurach am Achensee

Společně s Pertisau patří Maurach k obci Eben a tvoří turistické centrum na jižní straně jezera Achensee v Tolsku.

Jezero Achensee, zasazené ve skalnatém terénu mezi Karwendelem a Rofanem, je v létě ideálním místem pro plavání nebo surfování. Plavání je ale hlavně pro velmi odvážné: hloubka jezera je až 133 metrů a průměrná teplota vody i v létě je 20 stupňů.

Pohoří Rofan láká v létě také vyznavače pěší turistiky a horolezectví. Lanovkou Rofanseilbahn se za pár minut dostanete nahoru. Zlatým hřebem je pak ferrata, která vede přes pět centrálních vrcholů Rofanu.

Rozlehlá obec je také již více než 120 let konečnou stanicí parní zubačky Achensee. Z Jenbachu v Inntalu až k Achensee překonává tato, svého druhu nejstarší železnice v Evropě, trasu o délce sedm kilometrů s převýšením 400 metrů.

Ze Seespitze, konečné stanice malebné železnice z konce 19. století, můžete hned přestoupit na jednu z lodí a vydat se na plavbu po největším jezeře v Tyrolsku.

Nicméně, vyplatí se vystoupit i o několik zastávek dřív a prozkoumat samotný Maurach. V létě i v zimě si v něm hosté z celého světa mohou užívat zvláštní atmosféru.

V zimě kouzlo jezera kontrastuje s rozlehlými sněhovými poli a zasněženými vrcholky okolních hor. Nedaleký rodinný lyžařský areál Rofan Seilbahn je velmi oblíbený mezi lyžaři i snowboardisty.Ti, kteří se chtějí v zimních sportech zlepšit, mohou využít služeb jedné z místních lyžařských škol. Tu správnou nabídku tady najdou začátečníci i pokročilí lyžaři. Optimální lyžařské podmínky jsou zaručeny až do jara díky umělému zasněžování.

Běh na lyžích a zimní turistika - ať už s nebo bez sněžnic, bruslení, curling, jízda na saních tažených koňmi nebo sáňkování, to všechno udělá z vaší zimní dovolené v Maurachu nezapomenutelný zážitek.

Chcete se vydat na pěknou lyžařskou nebo pěší túru? Od horní stanice lanovky Rofan Seilbahn vede mnoho krásných tras. Odměnou vám bude nádherný výhled na okolní vrcholky hor.

Aktivity v Maurach am Achensee


Všechny aktivity+
© Achensee Tourismus
© Notburgamuseum
© Achensee Tourismus
© Achenseer Museumswelt
© Achensee Tourismus

oblíbené ubytování v Maurach am Achensee


Hledat ubytování
Počet cestujících

služby

Příjezd Maurach am Achensee
Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Im Rathaus 387, Achenkirch

powered by Rome2Rio

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!