Maurach am Achensee

Společně s Pertisau patří Maurach k obci Eben a tvoří turistické centrum na jižní straně jezera Achensee v Tolsku.

Jezero Achensee, zasazené ve skalnatém terénu mezi Karwendelem a Rofanem, je v létě ideálním místem pro plavání nebo surfování. Plavání je ale hlavně pro velmi odvážné: hloubka jezera je až 133 metrů a průměrná teplota vody i v létě je 20 stupňů.

Pohoří Rofan láká v létě také vyznavače pěší turistiky a horolezectví. Lanovkou Rofanseilbahn se za pár minut dostanete nahoru. Zlatým hřebem je pak ferrata, která vede přes pět centrálních vrcholů Rofanu.

Rozlehlá obec je také již více než 120 let konečnou stanicí parní zubačky Achensee. Z Jenbachu v Inntalu až k Achensee překonává tato, svého druhu nejstarší železnice v Evropě, trasu o délce sedm kilometrů s převýšením 400 metrů.

Ze Seespitze, konečné stanice malebné železnice z konce 19. století, můžete hned přestoupit na jednu z lodí a vydat se na plavbu po největším jezeře v Tyrolsku.

Nicméně, vyplatí se vystoupit i o několik zastávek dřív a prozkoumat samotný Maurach. V létě i v zimě si v něm hosté z celého světa mohou užívat zvláštní atmosféru.

V zimě kouzlo jezera kontrastuje s rozlehlými sněhovými poli a zasněženými vrcholky okolních hor. Nedaleký rodinný lyžařský areál Rofan Seilbahn je velmi oblíbený mezi lyžaři i snowboardisty.Ti, kteří se chtějí v zimních sportech zlepšit, mohou využít služeb jedné z místních lyžařských škol. Tu správnou nabídku tady najdou začátečníci i pokročilí lyžaři. Optimální lyžařské podmínky jsou zaručeny až do jara díky umělému zasněžování.

Běh na lyžích a zimní turistika - ať už s nebo bez sněžnic, bruslení, curling, jízda na saních tažených koňmi nebo sáňkování, to všechno udělá z vaší zimní dovolené v Maurachu nezapomenutelný zážitek.

Chcete se vydat na pěknou lyžařskou nebo pěší túru? Od horní stanice lanovky Rofan Seilbahn vede mnoho krásných tras. Odměnou vám bude nádherný výhled na okolní vrcholky hor.

Aktivity v Maurach am Achensee


Všechny aktivity+
Zu Wasser, zu Land – oder auch in der Luft, spektakuläre Rundblicke über das Rofangebirge inklusive., © Achensee Tourismus
Airrofan Skyglider

Zu Wasser, zu Land – oder auch in der Luft, spektakuläre Rundblicke über das Rofangebirge inklusive.

Die in Tirol herzlich verehrte Hl. Notburga ist die Patronin der Dienstmägde und der Landwirtschaft. Ihre Gebeine sind in der Pfarrkirche begraben, alles über ihr Leben und die Wunder-Legenden, die sich um Notburga ranken, erfährt man im Museum in Maurach., © Notburgamuseum
Volksheilige

Die in Tirol herzlich verehrte Hl. Notburga ist die Patronin der Dienstmägde und der Landwirtschaft. Ihre Gebeine sind in der Pfarrkirche begraben, alles über ihr Leben und die Wunder-Legenden, die sich um Notburga ranken, erfährt man im Museum in Maurach.

Das Karwendel und das Rofangebirge als Geheimtipps unter Kletterbegeisterten zu bezeichnen, wäre stark untertrieben., © Achensee Tourismus
Hoch hinaus

Das Karwendel und das Rofangebirge als Geheimtipps unter Kletterbegeisterten zu bezeichnen, wäre stark untertrieben.

In der Achenseer Museumswelt erleben und spüren Besucher hautnah, wie die bäuerliche Bevölkerung bis vor wenigen Jahrzehnten gelebt und gearbeitet hat., © Achenseer Museumswelt
Aus der alten Zeit

In der Achenseer Museumswelt erleben und spüren Besucher hautnah, wie die bäuerliche Bevölkerung bis vor wenigen Jahrzehnten gelebt und gearbeitet hat.

Karwendel und Rofan bieten Skitourengehern, die sich die Bergwelt in ihrem eigenen Tempo erobern möchten, unzählige Möglichkeiten für Touren in allen Schwierigkeitsgraden., © Achensee Tourismus
Individuelle Winterträume

Karwendel und Rofan bieten Skitourengehern, die sich die Bergwelt in ihrem eigenen Tempo erobern möchten, unzählige Möglichkeiten für Touren in allen Schwierigkeitsgraden.

oblíbené ubytování v Maurach am Achensee


Hledat ubytování

Počet cestujících

služby

Příjezd Maurach am Achensee

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Im Rathaus 387, Achenkirch, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!