Kaltenbach

Traduje se, že již celá řada významných návštěvníků - včetně rakouského prezidenta – obdivovala nádherný panoramatický výhled do údolí Zillertal od tradičních chat nad obcí Kaltenbach.

Na vyhlášené místo, odkud se otevírají nejkrásnější výhledy, se nejsnadněji dostanete lanovkou, která jezdí z centra této vesnice s 1250 obyvateli. Kaltenbach je oblíbenou prázdninovou destinací za všech ročních období. V zimě zde mají lyžaři a snowboardisté na výběr pestrou skladbu vynikajících sjezdovek ve velkém ski areálu Hochfügen-Hochzillertal, zatímco rodiny a začátečníci dávají přednost spíše klidnějšímu lyžařskému středisku Spieljoch. Vyhledávanou celoroční atrakcí mimo sjezdovky je téměř sto let stará úzkokolejka Zillertalbahn, která vede po celé délce údolí Zillertal. Po této historické železnici, na jejíž trati ještě občas jezdí parní lokomotivy, můžete dojet třeba do volnočasového rodinného centra v sousedním Fügenu. Kaltenbach je také ideálním výchozím bodem pro výlety ke dvěma proslulým vodopádům - Kaltenbacher Wasserfall a mohutnému Harter Schleierwasserfall, který padá z výšky 91 m a je tak nejvyšším vodopádem v údolí Zillertal.

Na vyhlášené místo, odkud se otevírají nejkrásnější výhledy, se nejsnadněji…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Oblíbené ubytování v Kaltenbach


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Kaltenbach

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Hauptstraße 54, Fügen, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!