Jungholz

Malá obec Jungholz na severozápadě údolí Tannheimertal leží ve zvláštním výběžku, který zasahuje hluboko do německého území.

Všechny cesty a silnice do této tyrolské enklávy v Bavorsku vedou přes německé území, se zbytkem Rakouska je oblast spojena v jediném bodě – na vrcholu hory Sorgschrofen (1636 metrů nad mořem). Nejspíš nikoho nepřekvapí, že všech 300 stálých obyvatel – Rakušané a Němci jsou zde zastoupeni v poměru 50:50 – obce Jungholz této zeměpisné zvláštnosti říkají „kousek Tyrolska v Allgäu” (Allgäu je okolní jihobavorský region).

Jednou z mnoha zvláštností vzniklých v důsledku neobvyklého uspořádání je skutečnost, že na produkty a služby nabízené v Jungholz se vztahuje německé a nikoli rakouské DPH. Řada Němců s oblibou jezdí na krátký výlet „za hranici”, aby si užili klidnou atmosféru v této prosluněné obci daleko od rušných silnic a velkých měst. Vítanou atrakcí nejen pro milovníky přírody je jediná bylinková zahrada v Tyrolsku, kde se dá množství bylinek koupit na trhu, který se koná pravidelně vždy v srpnu. V průběhu zimních měsíců je v provozu nevelký, avšak vždy perfektně připravený lyžařský areál - ideální pro začátečníky a rodiny s menšími dětmi. V létě pak návštěvníci ocení koupaliště Felsenbad s termální vodou.

Všechny cesty a silnice do této tyrolské enklávy v Bavorsku vedou přes německé území, se zbytkem…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Oblíbené ubytování v Jungholz


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Jungholz

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Im Gemeindehaus 55, Jungholz, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!