Itter

Malebná vesnice Itter leží na slunné náhorní plošině nad údolím Inntal v místě, kde se setkávají údolí Mühltal a Brixental.

Dominantu vesnice, která je administrativně součástí Kitzbühelu a domovem 1160 obyvatel, tvoří mohutný hrad Itter vybudovaný před šesti staletími. Hrad je viditelný ze vzdálenosti mnoha kilometrů, ale ještě více impozantním dojmem působí hora Hohe Salve, která se tyčí vysoko nad vesnicí v nadmořské výšce 1829 metrů. Výhledy z jejího vrcholu jsou považovány za jedny z nejúžasnějších v celém Tyrolsku. Hohe Salve leží přímo v srdci největší rakouské propojené lyžařské oblasti SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental. Do rozlehlého lyžařského střediska se sjezdovkami všech obtížností se dostanete přímo z Itteru lanovkou Salvista-Gondelbahn. V letních měsících je v okolí Hohe Salve oblíbené venkovní rodinné hřiště. Turisté se mohou vydat na okružní stezku Gipfelrundwanderweg a navštívit přitom Johanneskapelle – nejvýše položený poutní kostel v celém Rakousku. Poutní kaple je také v Kraftalmu. Na rodiny s menšími dětmi čeká bezpočet nejrůznějších atrakcí – často s čarodějnickou tematikou – na velké horské louce u Hexenwasser v Hochsöll. A koupaliště v Itteru je ideálním místem k ochlazení v horkých letních dnech.

služby

Příjezd Itter
Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Ihr Ziel: Dorfplatz 1, Itter, Österreich

powered by Rome2Rio

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!