Hopfgarten im Brixental

Návštěvníci vesničky Hopfgarten im Brixental, kteří se chtějí pokusit splynout s místními lidmi, by měli vědět, že zdejší obyvatelé o svém domově nehovoří jako o „Hopfgartenu“, ale ve svém dialektu jej nazývají „Hopfgoscht“.

Návštěvníci Hopfgartenu v údolí Brixental, kteří se chtějí pokusit splynout s místními lidmi, by měli vědět, že zdejší obyvatelé o svém domově nehovoří jako o „Hopfgartenu“, ale ve svém nářečí jej nazývají „Hopfgoscht“. To je jen jeden z příkladů místního dialektu, kterému dokonce i lidé z jiných koutů Tyrolska jen obtížně rozumějí a už vůbec ho nedokážou napodobit. Pokud se o to ale chcete pokusit, pak nejlepším slovem pro začátek je „gschtiascht“, což se dá volně přeložit jako „pěkné“, „dobré“ nebo „hezké na pohled“. Právě tento výraz se používá v celém údolí Brixental.

Přestože je zde velký barokní kostel se dvěma věžemi, Hopfgarten není (a nikdy nebyl) diecézním městem. Tato impozantní budova je však známá v celém údolí jako „Brixentalská katedrála“ a její pojmenování tak potvrzuje sebevědomí, jímž jsou proslulí obecně obyvatelé tyrolského Unterlandu a obzvlášť ti z Hopfgartenu. Toto sebevědomí možná souvisí se skutečností, že na rozdíl od mnoha jiných sídel v Tyrolsku, která ve druhé polovině 20. století rutinně získávala status tržního města, Hopfgarten se tímto titulem chlubí již déle než 650 let. Dodnes je živým obchodním centrem a také střediskem cestovního ruchu.

Aktivity v Hopfgarten im Brixental
Všechny aktivity+
© Stefa Astner
© Tirol Werbung/Bernhard Aichner
© Stefan Astner
© Simon Oberleitner

oblíbené ubytování v Hopfgarten im Brixental


Hledat ubytování
Počet cestujících

služby

Příjezd Hopfgarten im Brixental

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Brixentaler Straße 41, Hopfgarten im Brixental

powered by Rome2Rio

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!