Holzgau

Přímo v srdci Allgäuských a Lechtalských Alp nedaleko bavorské hranice leží idylická vesnička Holzgau, která láká návštěvníky mimo jiné na druhý nejdelší visutý most v Rakousku.

Obec Holzgau v severní části dlouhého údolí Lechtal je domovem pouhých 400 obyvatel, z nichž mnozí bydlí ve statcích s nádherně malovanými freskami z 18. století. Bohatě zdobená výjevy často zobrazují místní řemeslníky a také scény z obchodování se sousedními regiony. Modernější, avšak neméně fascinující atrakcí je visutý most přes soutěsku Höhenbachtalschlucht. Je to nejvyšší most svého druhu v Rakousku a se svými 200 m také druhý nejdelší. Most je součástí oblíbené Stezky podél řeky Lech, celkem 125 km dlouhé pěší trasy podél břehů tohoto mohutného vodního toku. Je dobré vědět, že most je také snadno dostupný z dálkové turistické trasy E5, která vede skrz soutěsku až k impozantnímu vodopádu Simms-Wasserfall. V zimních měsících mají lyžaři a snowboardisté přímo v obci k dispozici malý ski areál Gföllberglift. Další oblíbené lyžařské středisko pro začátečníky najdete jen o několik kilometrů dál na horském vrcholu Jöchelspitze. Středně pokročilí a zkušení lyžaři a snowboardisté pak mohou vyrazit - přes nedalekou vesnici Lech - do světoznámé lyžařské oblasti Arlberg.

Obec Holzgau v severní části dlouhého údolí Lechtal je domovem pouhých 400 obyvatel, z nichž mnozí…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Holzgau

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Holzgau 45, Holzgau, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!