Hippach

Údolí Zillertal je proslulé daleko za hranicemi Tyrolska mimo jiné díky tradiční alpské lidové hudbě. Vůbec nejznámější vánoční koleda na celém světě se vydala na cestu za věčnou slávou z nenápadného zillertalského městečka Hippach.

Celý příběh se začal psát koncem 19. století. Tehdy panovaly v údolí - obzvlášť v zimě - velmi tvrdé životní podmínky, a celá řada rodin byla nucena odjet z Zillertalu a snažit se vydělat si na živobytí na cestách po Evropě, kde Tyrolané nabízeli své řemeslné výrobky a služby. A tehdy někoho napadlo, že například kožené rukavice a další zboží by se prodávalo lépe, kdyby lidé z Zillertalu do měšťanských salonů a noblesních panských sídel na různých místech evropského kontinentu vnesli také pravou alpskou atmosféru s lidovou hudbou, tradičními oděvy, zpěvem a jódlováním. Tak se zrodila dlouhá tradice, která pokračuje dodnes s mnoha lidovými hudebníky a kapelami, jako jsou například „Zillertaler Schürzenjäger” nebo „Junge Zillertaler”.

Jedna rodina se může pyšnit tím, že z Tyrolska „vyvezla“ píseň, která se stala bezkonkurenčně nejznámější koledou na celém světě: Tichá noc. Sestry Strasserovy tuto skladbu představily na vánočních trzích v Lipsku někdy kolem roku 1830 a poté se koleda rychle začala šířit. Dům, ve kterém dívky žily, „Strasserhäusl” v osadě Laimach poblíž Hippachu, je stále udržován ve své původní podobě. Dnes slouží jako muzeum s expozicí dokumentující cestu koledy Tichá noc k mezinárodní slávě.

Kromě tohoto unikátního kousku hudební historie vesnice se zhruba 2000 obyvateli na konci údolí Zillertal nabízí návštěvníkům také hustou síť pěších stezek v létě a lyžařské sjezdovky v zimě.

Celý příběh se začal psát koncem 19. století. Tehdy panovaly v údolí - obzvlášť v zimě -…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v Hippach


Všechny aktivity+
Hippach
Budova z masivního dřeva postavená asi před 300 lety byla zrekonstruována do původního stavu a dnes je domovem historického muzea s expozicí přibližující příběh nejslavnější vánoční koledy na světě - Tiché noci., © Archiv TVB Mayrhofen/Strasser Haeusl
Strasserhäusl

Budova z masivního dřeva postavená asi před 300 lety byla zrekonstruována do původního stavu a dnes je domovem historického muzea s expozicí přibližující příběh nejslavnější vánoční koledy na světě - Tiché noci.

Z tohoto nepřehlédnutelného vrcholu (2762 m) v Tuxských Alpách, který je v zimě velmi oblíbený mezi vyznavači skialpinismu, se otevírají nádherné výhledy na okolní krajinu., © Archiv TVB Mayrhofen/Marina Ram
Rastkogel

Z tohoto nepřehlédnutelného vrcholu (2762 m) v Tuxských Alpách, který je v zimě velmi oblíbený mezi vyznavači skialpinismu, se otevírají nádherné výhledy na okolní krajinu.

Lidé byli již od pradávna fascinováni obrovskou silou a zároveň krásou divoké vody., © Archiv TVB Mayrhofen/Naturpark Zillertal
Vodopád Talbach

Lidé byli již od pradávna fascinováni obrovskou silou a zároveň krásou divoké vody.

Oblíbené ubytování v Hippach


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Hippach

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Hippach, Zillertal, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!