Hall in Tirol

Křivolaké středověké uličky, působivé měšťanské domy a impozantní, více než sedm staletí stará pevnost – v centru středověkého městečka Hall in Tirol plném architektonických památek doslova na každém rohu dýchá historie.

Hall in Tirol se může pochlubit největším a zároveň nejlépe zachovaným starým městem v celém Tyrolsku, jenž zastiňuje dokonce i historické centrum v sousedním, jen několik kilometrů vzdáleném Innsbrucku. Městečko, kde v současnosti žije přibližně 13 600 obyvatel, bývalo ve středověku finančním centrem Habsburské monarchie a jedním z nejzámožnější sídel ve střední Evropě. Dávná ekonomická prosperita je dodnes patrná na okázalých, nádherně zrekonstruovaných měšťanských domech.  

Hall in Tirol byl v období od 13. až do počátku 20. století mezinárodním centrem těžby soli. V 15. století navíc město získalo právo razit mince a stalo se domovem Tyrolské mincovny, která se přestěhovala z Merana do zdejšího hradu Hasegg. V jejích prostorách je dnes mincovní muzeum s expozicí, jenž přibližuje mimo jiné vznik mince taler – předchůdce dnešního dolaru, která byla poprvé vyražena právě zde.

Městečko situované uprostřed půvabné alpské krajiny u přírodního parku Karwendel nabízí místním i návštěvníkům nejen ideální podmínky pro aktivity jako je horolezectví, cyklistika nebo horské túry, ale také bezpočet zajímavých kulturních akcí. Každoroční velikonoční festival přináší koncerty klasické i moderní hudby a divadelní představení. Divadlu je věnován také letní festival Haller Gassenspiele, zatímco festival Sprachsalz představuje mezinárodní literaturu. 

Nejkrásnější je Hall in Tirol v době adventu, kde se na fasády domů na náměstí Oberer Stadtplatz promítají velké číslovky označující čtyřiadvacet prosincových dní a celé náměstí tak připomíná obří adventní kalendář.

Hall in Tirol se může pochlubit největším a zároveň nejlépe zachovaným starým městem v celém…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Oblíbené ubytování v Hall in Tirol


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Hall in Tirol

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Unterer Stadtplatz 19, Hall in Tirol, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!