Hall in Tirol

Křivolaké středověké uličky, působivé měšťanské domy a impozantní, více než sedm staletí stará pevnost – v centru středověkého městečka Hall in Tirol plném architektonických památek doslova na každém rohu dýchá historie.

Hall in Tirol se může pochlubit největším a zároveň nejlépe zachovaným starým městem v celém Tyrolsku, jenž zastiňuje dokonce i historické centrum v sousedním, jen několik kilometrů vzdáleném Innsbrucku. Městečko, kde v současnosti žije přibližně 13 600 obyvatel, bývalo ve středověku finančním centrem Habsburské monarchie a jedním z nejzámožnější sídel ve střední Evropě. Dávná ekonomická prosperita je dodnes patrná na okázalých, nádherně zrekonstruovaných měšťanských domech.  

Hall in Tirol byl v období od 13. až do počátku 20. století mezinárodním centrem těžby soli. V 15. století navíc město získalo právo razit mince a stalo se domovem Tyrolské mincovny, která se přestěhovala z Merana do zdejšího hradu Hasegg. V jejích prostorách je dnes mincovní muzeum s expozicí, jenž přibližuje mimo jiné vznik mince taler – předchůdce dnešního dolaru, která byla poprvé vyražena právě zde.

Městečko situované uprostřed půvabné alpské krajiny u přírodního parku Karwendel nabízí místním i návštěvníkům nejen ideální podmínky pro aktivity jako je horolezectví, cyklistika nebo horské túry, ale také bezpočet zajímavých kulturních akcí. Každoroční velikonoční festival přináší koncerty klasické i moderní hudby a divadelní představení. Divadlu je věnován také letní festival Haller Gassenspiele, zatímco festival Sprachsalz představuje mezinárodní literaturu. 

Nejkrásnější je Hall in Tirol v době adventu, kde se na fasády domů na náměstí Oberer Stadtplatz promítají velké číslovky označující čtyřiadvacet prosincových dní a celé náměstí tak připomíná obří adventní kalendář.

Hall in Tirol se může pochlubit největším a zároveň nejlépe zachovaným starým městem v celém…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Oblíbené ubytování v Hall in Tirol


Hledat ubytování

Počet cestujících

Akce v Hall in Tirol

Příjezd Hall in Tirol

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Unterer Stadtplatz 19, Hall in Tirol, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!