Going am Wilden Kaiser

Fanoušci televizního seriálu Doktor z hor dobře znají vesnici Going a okolní pohoří Wilder Kaiser. Malebné vesnické náměstí se objevuje v každé epizodě oblíbeného seriálu, který je známý v celém německy mluvícím světě i mimo něj.

Asi nepřekvapí, že jméno vesnice Going na úpatí pohoří Wilder Kaiser nevzniklo z anglického slovesa „go“ v přítomném čase průběhovém. Název pravděpodobně pochází od bavorského šlechtice jménem Guowo. Nejstarší doložená zpráva o osídlení na tomto místě pochází z 50. let 12. století, kdy bylo označováno jako Gouingen nebo Gowingen.

Going je proslulý daleko za hranicemi Tyrolska a vděčí za to především rakouskému herci Hansu Siglovi. V letech 2001 až 2006 Sigl hrál roli detektiva Andrease Blitze v seriálu Vraždy v Kitzbühelu, který se natáčel právě v tomto regionu. A od roku 2008 na postavu policisty navázal rolí doktora Martina Grubera v seriálu Doktor z hor, který se odehrává v Goingu a sousedním Ellmau. Tam stojí slavný lékařův dům s ordinací, jenž přitahuje mnoho návštěvníků, kteří chtějí vidět místa z natáčení.

Poklidná idylka vylíčená v televizním seriálu zde panuje také ve skutečnosti. Je příhodné, že vesnice nese jméno spojené – alespoň v angličtině – s pohybem, protože neexistuje lepší způsob, jak prozkoumat region, než pěšky. Golfisté zde mají k dispozici krásné hřiště s dech beroucím výhledem na okolní hory. Procházka k nedalekému rašeliništi představuje skvělý způsob aktivního odpočinku. A ti, kdo chtějí trochu víc akce, mohou objevovat skalnaté vrcholky okolního pohoří Wilder Kaiser.

Asi nepřekvapí, že jméno vesnice Going na úpatí pohoří Wilder Kaiser nevzniklo z anglického slovesa…

Přečtěte si vícezobrazit méně
© Peter von Felbert
© Manual Bialucha
© Claudia Ziegler
© Roland Defrancesco

Oblíbené ubytování v Going am Wilden Kaiser


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Going am Wilden Kaiser

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Dorfstraße 10, Going am Wilden Kaiser, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!