Going am Wilden Kaiser

Fanoušci televizního seriálu Doktor z hor dobře znají vesnici Going a okolní pohoří Wilder Kaiser. Malebné vesnické náměstí se objevuje v každé epizodě oblíbeného seriálu, který je známý v celém německy mluvícím světě i mimo něj.

Asi nepřekvapí, že jméno vesnice Going na úpatí pohoří Wilder Kaiser nevzniklo z anglického slovesa „go“ v přítomném čase průběhovém. Název pravděpodobně pochází od bavorského šlechtice jménem Guowo. Nejstarší doložená zpráva o osídlení na tomto místě pochází z 50. let 12. století, kdy bylo označováno jako Gouingen nebo Gowingen.

Going je proslulý daleko za hranicemi Tyrolska a vděčí za to především rakouskému herci Hansu Siglovi. V letech 2001 až 2006 Sigl hrál roli detektiva Andrease Blitze v seriálu Vraždy v Kitzbühelu, který se natáčel právě v tomto regionu. A od roku 2008 na postavu policisty navázal rolí doktora Martina Grubera v seriálu Doktor z hor, který se odehrává v Goingu a sousedním Ellmau. Tam stojí slavný lékařův dům s ordinací, jenž přitahuje mnoho návštěvníků, kteří chtějí vidět místa z natáčení.

Poklidná idylka vylíčená v televizním seriálu zde panuje také ve skutečnosti. Je příhodné, že vesnice nese jméno spojené – alespoň v angličtině – s pohybem, protože neexistuje lepší způsob, jak prozkoumat region, než pěšky. Golfisté zde mají k dispozici krásné hřiště s dech beroucím výhledem na okolní hory. Procházka k nedalekému rašeliništi představuje skvělý způsob aktivního odpočinku. A ti, kdo chtějí trochu víc akce, mohou objevovat skalnaté vrcholky okolního pohoří Wilder Kaiser.

© Peter von Felbert
© Wilder Kaiser/Emanuel Andesam
© Tirol Werbung/Jens Schwarz
© Wilder Kaiser/Hannes Dabernig

oblíbené ubytování v Going am Wilden Kaiser


Hledat ubytování
Počet cestujících

služby

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!