Fiss

Fiss, který se prostírá na prosluněné náhorní plošině vysoko nad údolím, je známý díky široké nabídce rozmanitých aktivit a dobrodružství v přírodě, skvělému zázemí pro rodiny s dětmi a staletým tradicím.

Na rozdíl od období před několika staletími obyvatelé Fissu v současnosti o něco méně spěchají s vyháněním zimy. Příjemná vesnice na prosluněné náhorní plošině vysoko nad dnem údolí si užívá průměrně 2000 hodin slunečního svitu ročně a v zimních měsících přitahuje množství návštěvníků, kteří se věnují lyžování či snowboardingu, turistice na sněžnicích a běžkování. Zima se tak po staletích, kdy budila především obavy, stala velmi atraktivním ročním obdobím pro místní ekonomiku.

Navzdory tomu je vrcholem zdejší karnevalové sezóny tradiční rituál Blochziehen, který symbolizuje boj mezi krutou studenou zimou a blížícím se jarem přinášejícím nový život. V některých obcích západně od Innsbrucku rozmanité místní spolky pořádají podobné akce v průběhu února každoročně, avšak ve Fissu tento rituál můžete vidět jen jednou za čtyři roky. „Bloch" je ve skutečnosti 35 metrů dlouhý kmen borovice, který místní obyvatelé táhnou vesnicí jako symbol pluhu, jenž rozrývá půdu a činí ji úrodnou. Na cestě kmen doprovází několik postav: „Schallner" zvoní na zvony o hmotnosti až 15 kg, jejichž zvuk má vyhnat temnou démonickou zimu a „Schwoaftuifl" se zase s pomocí různých triků snaží zabránit místním mužům, aby „Bloch" úspěšně protáhli napříč celou vesnicí. To se mu ovšem nikdy nepodaří a jaro nakonec vždycky zvítězí.

Na rozdíl od období před několika staletími obyvatelé Fissu v současnosti o něco méně spěchají s…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v Fiss


Všechny aktivity+
Tradice ve Fissu, © Andreas Kirschner
Tradice ve Fissu
Dávka adrenalinu, © Serfaus-Fiss-Ladis
Dávka adrenalinu
Na kole ve Fissu, © Christian Waldegger
Na kole ve Fissu
2000 hodin slunečního svitu, © Andreas Kirschner
2000 hodin slunečního svitu
Přírodní krásy ve Fissu, © Andreas Kirschner
Přírodní krásy ve Fissu

Oblíbené ubytování v Fiss


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Fiss

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Untergasse 2, Fiss, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!