Finkenberg

Na fotbal je tady příliš prudký terén: protože Finkenberg obklopují kolem dokola strmé horské svahy, není divu, že z něj nevzešlo mnoho slavných fotbalistů. Žije zde však například extrémní horolezec Peter Habeler, olympijský vítěz ve sjezdu Leonhard Stock nebo Peter Steinlechner, jeden ze zakládajících členů známé hudební skupiny Die Zillertaler Schürzenjäger.

Ve Finkenbergu žije necelých 1500 obyvatel, přesto je tato vesnice v údolí Tuxertal domovem celé řady slavných tváří, které znají snad stovky milionů lidí v celé Evropě i na jiných kontinentech. Tím nejznámějších z nich je bezpochyby extrémní horolezec Peter Habeler, který v roce 1978 společně s Reinholdem Messnerem vystoupil na Mount Everest jako první výprava bez použití kyslíku. Dost možná jste slyšeli také jméno Leonhard Stock – patří zlatému medailistovi ve sjezdovém lyžování na Olympijských hrách v roce 1980. A co Peter Steinlechner? Ten je pro změnu zpěvákem populární hudební skupiny Zillertaler Schürzenjäger, později známé prostě jako Schürzenjäger, jejíž open-air koncert ve Finkenbergu přilákal neskutečných 100 000 fanoušků.

Domy v této malebné vesnici u vjezdu do údolí Tuxertal drží na strmých horských svazích jen díky kombinaci dávných zkušeností s jejich stavbou a čistého optimismu. S tolika horskými vrcholy hned za humny a tak malým množstvím rovinatých pozemků není divu, že Finkenberg a jeho okolí nejsou proslulé coby líheň skvělých fotbalistů. Místo kopané a dalších sportů, které vyžadují hřiště, se zdejší děti vydávají na průzkum okolních hor - ať už jde o horolezectví, pěší turistiku nebo lyžování.

Ve Finkenbergu žije necelých 1500 obyvatel, přesto je tato vesnice v údolí Tuxertal domovem celé řady slavných…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v Finkenberg


Všechny aktivity+
Přírodní park Zillertal

Oblíbené ubytování v Finkenberg


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Finkenberg

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Lanersbach 401, Tux, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!