Fieberbrunn

Léčivá síla: Název Fieberbrunn vznikl spojením slova „Fieber“ (horečka) a „Bründl“ (tyrolský výraz pro pramen), aby už samotné jméno vesnice upozorňovalo na léčivé vlastnosti zdejší pramenité vody.

Už samotný název Fieberbrunn, který je odvozen od slov „Fieber“ (horečka) a „Bründl“ (tyrolský výraz pro pramen), odráží dlouhou lázeňskou historii vesnice. Traduje se, že ve 14. století do těchto míst zavítala tyrolská princezna Margarethe Maultasch, která trpěla častými horečnatými záchvaty. Když se pak z pramene Pramau napila vody s obsahem síry, rychle se uzdravila. A přesně totéž zopakovala o celá tři staletí později její nástupkyně Claudia von Medici – také ona se podle legendy vydala na cestu do tohoto koutu Tyrolska a ve Fieberbrunnu pila z léčivého pramene.

Součástí dlouhé historie této malebné vesnice v údolí Pillerseetal je překvapivě také těžký průmysl a to ještě v období před průmyslovou revolucí. V 16. a 17. století se zde těžila velmi kvalitní železná ruda a ocel Pillersee byla na mnoha zahraničních trzích velmi žádaná ještě počátkem 20. století.

Ve druhé polovině 20. století se kruh uzavřel a vesnice se opět stala centrem léčby. V roce 1947 ve Fieberbrunnu vznikla farmaceutická společnost Gebro. V současné době distribuuje své produkty po celém světě a zde, ve svém sídle v srdci Kitzbühelských Alp, zaměstnává téměř 300 lidí.

Už samotný název Fieberbrunn, který je odvozen od slov „Fieber“ (horečka) a „Bründl“…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v FieberbrunnVšechny aktivity+
© Tirol Werbung/Bernd Uhlig
© TVB PillerseeTal
© PillerseeTal
© PillerseeTal

Oblíbené ubytování v Fieberbrunn


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Fieberbrunn

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Dorfplatz 1, Fieberbrunn, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!