Ellmau

Ellmau je v celém německy mluvícím světě známé jako domov „Doktora z hor“. Stejnojmenný velmi úspěšný televizní seriál se totiž již řadu let natáčí právě v této krásné vesničce a jejím okolí, odkud se otvírají nádherné výhledy na pohoří Wilder Kaiser.

Rakouský herec Hans Sigl je nedílnou součástí krajiny kolem Ellmau stejně jako vrchol Wilder Kaiser, který se tyčí nad vesnicí. Sigl hraje hlavní roli v oblíbeném televizním seriálu Doktor z hor, který se odehrává v tomto regionu. A v průběhu natáčení vždycky několik měsíců žije přímo ve vesnici - i když ne ve svém „seriálovém“ domě s ordinací, ve kterém se odehrává tolik dramatických lékařských i lidských příběhů.

Tato bývalá zemědělská usedlost, která se skutečně jmenuje Hinterschnabl-Hof, pochází ze 17. století a stojí v části vesnice známé jako Faistenbichl. Malebný dům proslavený díky televizní obrazovce se stal jedním z nejznámějších míst v Ellmau. Každý rok přijíždí do vesnice celá řada z několika milionů pravidelných diváků seriálu, aby se podívali, kde se Doktor z hor natáčel. A kdo ví, možná na procházce zahlédnou dokonce i samotného lékaře Martina Grubera.

Ellmau leží na úpatí pohoří Wilder Kaiser, na tradiční trase spojující Innsbruck a Salzburg. První pošta zde byla otevřena již v roce 1616 a Ellmau se rychle stalo místem, kudy často putovali nejen lidé, ale také zboží a informace. Dnes v budově bývalé pošty sídlí Hotel Alte Post a stále jej provozuje rodina původních místních poštmistrů.

Aktivity v Ellmau


Všechny aktivity+
© Peter von Felbert
© Wilder Kaiser
© von Felbert-Reiter
© Tirol Werbung/Peter Sandbichler
© TVB Wilder Kaiser/Simon Oberleitner

oblíbené ubytování v Ellmau


Hledat ubytování
Počet cestujících

služby

Příjezd Ellmau
Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Ihr Ziel: Dorf 35, Ellmau, Österreich

powered by Rome2Rio

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!