Brixen im Thale

Otevřené nebe a vřelé přijetí: návštěvníky v Brixen im Thale nečekají skalnatá pohoří a strmé horské štíty, které jsou běžné jinde v Tyrolsku. Místo nich tuto tichou vesnici obklopují jen mírně zvlněné kopce údolí Brixental.

Když se řekne „Tyrolsko“, lidé si zpravidla nepředstaví širokou otevřenou krajinu a zvlněné kopce. Přesto právě takto vypadá Brixental - boční údolí, které se odděluje od známého údolí Inntal. Největším sídlem v této oblasti je malebná vesnice Brixen im Thale, která v mnoha ohledech těží z neobvyklé topografie svého okolí v regionu, kde jsou jinak především hory a ledovce.

V Brixen im Thale návštěvníci nenajdou žádná skalnatá pohoří a strmé horské štíty, které dominují mnoha jiným oblastem Tyrolska. Místo toho prosluněné údolí Brixental, tuto netypickou část Kitzbühelských Alp, charakterizují svěží zelené kopce, které zdejší obyvatelé již od nepaměti využívají pro zemědělství. Právě zemědělství je důležitou součástí místní ekonomiky. Mnoho návštěvníků se v klidném Brixenu,
který je pravým opakem moderního a rušného Kitzbühelu, cítí natolik jako doma, že se rozhodnou zřídit si v tomto pokojném koutě Tyrolska druhé bydliště. V zimě mají hosté v údolí Brixental k dispozici několik blízkých lyžařských středisek. Především však všichni návštěvníci oceňují přátelskou povahu obyvatel této oblasti a vřelé přijetí, kterého se jim zde vždy dostává. Jakoby zdejší lidé potvrzovali pravdivost prastarého pořekadla o tom, že každého člověka formuje prostředí, ve kterém žije.

Když se řekne „Tyrolsko“, lidé si zpravidla nepředstaví širokou otevřenou krajinu a zvlněné kopce. Přesto…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v Brixen im ThaleVšechny aktivity+
© Tirol Werbung/Bernhard Aichner
© Kurt Tropper
© Albin Niederstrasser
© Alpeniglu
© Tirol Werbung/Lisa Hörterer

Oblíbené ubytování v Brixen im Thale


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Brixen im Thale

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Dorfstraße 93, Brixen im Thale, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!