© Tirol Werbung/Michael Gams
© Tirol Werbung/Michael Gams

Farmářské trhy

Rušná atmosféra a čerstvé regionální produkty přímo od pěstitelů: v mnoha tyrolských obcích se pravidelně konají farmářské trhy, kde prodejci ve stylových stáncích nabízejí množství ovoce, zeleniny, pečiva, místních specialit a lákavých domácích laskomin.

Na tyrolských farmářských trzích a ve farmářských obchodech nakoupíte čerstvé produkty a regionální speciality přímo od místních pěstitelů, drobných zemědělců a z rodinných farem. 

Na farmářských trzích jsou k dostání všechny tyrolské speciality, na které si jen vzpomenete: uzené párky, krásně provoněný horský sýr, tyrolský špek, domácí marmelády či kompoty a bezpočet druhů „šnapsu“. Pestrou paletu regionálních produktů nabízejí také farmářské prodejny, které mají navíc jednu výhodu - stálou otevírací dobu. Na trzích je ale zase živá atmosféra a často také větší nabídka zboží. Kulinářské speciality doplňují rukodělné produkty, jako například filcové bačkory nebo různé pletené a dřevěné výrobky. Každý z trhů a obchodů je něčím specifický, ale jedno mají společné: seženete na nich nejlepší gastronomické suvenýry z Tyrolska.

Martkhalle Innsbruck

Tržiště v obří hale v centru Innsbrucku sdružuje pod jednou střechou stánky a stálé obchody s potravinami ve velkorysém prostředí s typickou přátelskou atmosférou, jaká panuje na trzích s farmářskými produkty. V západní hale sídlí vůbec největší farmářský trh v Tyrolsku, kam denně míří množství čerstvého ovoce, zeleniny a zemědělských plodin všeho druhu. Ve východní hale nabízejí místní prodejci nejrůznější pochutiny od křupavého pečiva, přes maso a uzeniny až po sladkovodní i mořské ryby.

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!