Závody Světového poháru na Hahnenkammu v Kitzbühelu, © Tirol Werbung/Jens Schwarz
Závody Světového poháru na Hahnenkammu v Kitzbühelu, © Tirol Werbung/Jens Schwarz

83. závod Světového poháru na Hahnenkammu

Kitzbühel, 16.01.2023 - 22.01.2023

Nejznámější, nejatraktivnější a nejnebezpečnější sjezd mužů, kterému se říká "Streif", nabízí divákům fantastický víkend se sledováním dech beroucích lyžařských výkonů.

Hahnenkamm (v překladu „Kohoutí hřeben“) je hora v lyžařském resortu v Kitzbühelu, kde se jezdí legendární sjezd mužů přezdívaný podle místní sjezdovky „Streif“. Je to strmá a zákeřná trať, která se kroutí jako šílený had, plná krkolomných skoků, terénních vln a zrádných, smrtelně nebezpečných úseků. Ve dnech 16. – 22. ledna 2023 se zde koná již 83. ročník tohoto legendárního závodu SP. Sjet Hahnenkamm, kde chybí jakákoli odpočinková pasáž, vyžaduje ocelové nervy. Je to vrcholný lyžařský test odvahy a dokonce i pro přední sjezdaře vždy představuje obrovskou výzvu. Na svahu, kde sklon místy dosahuje 85 procent, jsou skoky, na kterých závodníci létají do vzdálenosti až 80 metrů – např. slavný Mausefalle (v překladu „Myší past“), jenž přijde na řadu už 8 vteřin po startu. V nejrychlejších úsecích na prudké trati s mnoho zatáčkami sjezdaři sviští rychlostí až 140 km/h. Je to neskutečně rychlý a vzrušující závod.

Přijeďte se podívat, jak si s nástrahami této sjezdovky poradí nejlepší lyžaři světa. Městečko zaplaví fanoušci, celebrity a sportovní hvězdy, v místních barech a hospodách bude po večerech hodně rušno a proběhne celá řada doprovodných akcí.   

Hahnenkamm (v překladu „Kohoutí hřeben“) je hora v lyžařském resortu v Kitzbühelu, kde se jezdí…

Přečtěte si vícezobrazit méně
Závody Světového poháru na Hahnenkammu, © Jürgen Klecha
otevřít interaktivní mapku

Termíny

16.01.2023 - 22.01.2023

Informace o cenách

15,- do 30,-

Místo konání akce

Kitzbühel
6370 Kitzbühel

Informace k místu

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: 6370 Kitzbühel, Österreich

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

další akce v oblasti

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!