© Tirol Werbung/Jens Schwarz
© Tirol Werbung/Jens Schwarz

Hahnenkamm: nejatraktivnější závod Světového poháru ve sjezdovém lyžování

Kitzbühel, 19.01.2021 - 24.01.2021

Nejznámější, nejatraktivnější a nejnebezpečnější sjezd mužů nabízí divákům ojedinělé zážitky při sledování dech beroucích lyžařských výkonů.

Hahnenkamm (v překladu „Kohoutí hřeben“) je hora v lyžařském resortu v Kitzbühelu, kde se jezdí legendární sjezd mužů přezdívaný podle místní sjezdovky „Streif“. Je to strmá a zákeřná trať, která se kroutí jako šílený had, plná krkolomných skoků, terénních vln a zrádných, smrtelně nebezpečných úseků. Ve dnech 19. – 24. ledna 2021 se zde koná již 81. ročník  závodu SP.         

Sjet Hahnenkamm, kde chybí jakákoli odpočinková pasáž, vyžaduje ocelové nervy. Je to vrcholný lyžařský test odvahy a dokonce i pro přední sjezdaře vždy představuje obrovskou výzvu. Na svahu, kde sklon místy dosahuje 85 procent, jsou skoky, na kterých závodníci létají do vzdálenosti až 80 metrů – např. slavný Mausefalle (v překladu „Myší past“), jenž přijde na řadu už 8 vteřin po startu. V nejrychlejších úsecích na prudké trati s mnoho zatáčkami sjezdaři sviští rychlostí až 140 km/h, přičemž průměrná rychlost se pohybuje kolem 100 km/h. Přijeďte se podívat, jak si s nástrahami této sjezdovky poradí nejlepší lyžaři světa. V úterý se začíná závodem juniorů, pak je na programu super-G a v sobotu proběhne hlavní závod ve sjezdu. Celou akci zakončí nedělní slalom na svahu Ganslernhang.    

Pro Kitzbühel znamenají lednové závody Světového poháru nejen vrcholnou sportovní událost, ale také nejdůležitější společenskou akci celého roku. Městečko zaplaví fanoušci, celebrity a sportovní hvězdy a v místních barech a hospodách se roztočí několikadenní takřka non-stop party. 

© Jürgen Klecha
otevřít interaktivní mapku

Termíny

19.01.2021 - 24.01.2021

Informace o cenách

místo akce

Kitzbühel
6370 Kitzbühel

Informace k místu

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: 6370 Kitzbühel

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících

další akce v oblasti

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!