© Brigitte Waltl-Jensen/OK Vierschanzentournee
© Brigitte Waltl-Jensen/OK Vierschanzentournee

Turné čtyř můstků v Innsbrucku

Innsbruck, 03.01.2023 - 04.01.2023

Skokanský můstek Bergisel v Innsbrucku je každoročně začátkem ledna dějištěm třetího závodu z prestižní série Turné čtyř můstků. Tentokrát se navíc bude slavit 70. výročí tohoto závodu.

Turné čtyř můstků neboli Vierschanzentournee, které probíhá v rozmezí devíti dnů ve dvou rakouských a dvou německých zimních střediscích, tradičně zahajuje Světový pohár ve skocích na lyžích. Nyní tento prestižní sportovní podnik slaví 70. výročí.

Tak jako každý rok, po závodech v Oberstdorfu (28. a 29. 12.) a Garmisch-Partenkirchenu (31. 12. a 1. 1.) je Innsbruck ve dnech 3. a 4. 1. třetí zastávkou skokanské série. Poslední závod se koná v Bischofshofenu ve dnech 5. a 6. 1. Mezi „orly“, jak se skokanům na lyžích říká v němčině, má vítězství na Turné čtyř můstků stejnou hodnotu, jako zisk titulu mistra světa nebo olympijského zlata. Při skoku z ikonického můstku Bergisel, který navrhla architekta Zaha Hadid, se před závodníky otevírá nerušený panoramatický výhled na Innsbruck.

© Innsbruck Tourismus
otevřít interaktivní mapku

Termíny

03.01.2023 - 04.01.2023

Informace o cenách

Místo konání akce

Skokanský můstek Bergisel v Innsbrucku
6020 Innsbruck

Informace k místu

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: 6020 Innsbruck, Österreich

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

další akce v oblasti

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!