Über den Gailbergsattel in Osttirol

S dvěma výjezdy přesvědčí tato středně těžká cyklotrasa k sedlům Gailbergsattel a Kartitscher Sattel úžasnými výhledy a příjemným stoupáním.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Lienz

Cílový bod

Lienz

Pohoří

Délka

122 km

Časová náročnost

4 h 30 min

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

těžké

nadmořská výška

1 530 m 620 m

Stoupání (vertikální metry): 2 300 m
Klesání (vertikální metry): 2 300 m

Kondice*

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Ke stažení

Popis trasy

Z města Lienz jedeme po cyklostezce Drauradweg až do obce Oberdrauburg. Zde začíná výjezd na široké silnici s příjemným stoupáním k sedlu Gailbergsattel. Sjezd do obce Kötschach láká několikrát se zastavit a užít si panorama, než se pustíme do druhého výjezdu k sedlu Kartitscher Sattel po silnici Karnische Dolomitenstraße. Přitom není náročné 700 výškových metrů, ale skutečnost, že je výjezd neustále přerušován krátkými sjezdy, které tak přidají dalších 400 výškových metrů. Stoupání je spojeno s krásnými pohledy na pohoří Karnische Alpen. Ze sedla pak už jen sjíždíme dolů. V obci Tassenbach se dostaneme do údolí Pustertal. Odtud pokračujeme opět po cyklostezce Drauradweg nazpět do města Lienz, našeho výchozího bodu.

Typ: vydejte se na tuto cyklotrasu brzy ráno, protože silnice k sedlu Gailbergsattel je někdy silně frekventovaná

Místa u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Lienz

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!