© Esther Willhelm
© Esther Willhelm

Die Karwendeltour

Tato okružní cyklotrasa pohořím Karwendel nabízí nejen nezapomenutelné zážitky, ale spojuje také přes území Bavorska regiony Seefeld a Achensee. Již v roce 1978 byl tento klasický okruh zařazen do programu závodů pro silniční kola.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Innsbruck

Cílový bod

Innsbruck

Pohoří

Karwendel

Délka

156 km

Časová náročnost

7 h

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

těžké

nadmořská výška

1 260 m 580 m

Stoupání (vertikální metry): 1 500 m
Klesání (vertikální metry): 1 500 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Ke stažení

Popis trasy

Klasická okružní cyklotrasa pro silniční kola pohořím "Karwendel" začíná v Innsbrucku a vede údolím Inntal do města Telfs. Zde začíná výjezd do obce Leutasch, který patří s výškovým převýšením 600 metrů k nejobtížnějším úsekům trasy. Až do obce Scharnitz sjíždíme až na jeden krátký výšlap příjemně dolů a překročíme rakouskou – německou hranici mezi obcemi Scharnitz a Mittenwald. U obce Wallgau odbočíme do nádherného údolí Isartal a jedeme až k chatce s výběrem mýtného (kola nemusí platit) a dále do obce Vorderriß a k jezeru Sylvensteinsee. U jezera Sylvensteinsee odbočíme doprava směrem obec  Achenkirch a dojedeme asi po deseti kilometrech opět k hranici. Až do obce Achenkirch jedeme po silnici, u jezera Achensee potom odbočíme k přehradní silnici a jedeme podél jezera po cyklostezce až do obce Maurach. Zde můžeme pokračovat po silnici směrem Wiesing do údolí Inntal nebo odbočíme v obci Maurach prudce doprava dolů na silnici Kasbachstraße a sjedeme do obce Jenbach. Údolím Inntal se vracíme po cyklotrase Inntalradweg nebo po hlavní silnici nazpět do Innsbrucku.

Typ: trasa se již několik let jezdí první víkend v květnu jako závod pro každého, kterého se můžete bezplatně zúčastnit.

Místa u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Innsbruck

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!