Singletrail
Arzler Alm Trail

Jednoduchá trasa pro všechny nad Innsbruckem. To byl cíl stavby nové trasy Arzler Alm Trail na úpatí Nordkette. Výsledkem je 3 kilometry dlouhá přírodní stezka, která nabízí zábavnou jízdu při zdolávání klopených zatáček, skoků a úseků s kořeny.

© Mario Webhofer

„Příjemná a plynulá trasa Arzler Alm Trail padá z prudkého svahu, ale není příliš technicky náročná.“

Benedikt Purner, downhillový jezdec a projektant singletreků

 

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Arzler Alm

Cílový bod

Hungerburg

Pohoří

Karwendel

Délka

2,8 km

Časová náročnost

0 h 15 min

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

středně těžký singletrail

nadmořská výška

1 070 m 710 m

Klesání (vertikální metry): 510 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Ke stažení

Popis trasy

Začátek trasy leží na křižovatce dvou silnic. Jedna vede k chatě Arzler Alm a druhá k chatě Rumer Alm. Do centra Innsbrucku je to odsud něco málo přes půl hodiny. Na start do stanice Hungerburg se dostanete městským autobusem nebo lanovkou od kongresového centra. Od lanovky se vydáte směrem k chatě Arzler Alm. Na první křižovatce odbočíte doleva a šlapete až do výšky 1 080 metrů.

Start trailu je asi 300 metrů východně od chaty Arzler Alm. I přes krátkou délku (jen 3 km) a malé převýšení (400 metrů) má singletrek co nabídnout. Spousta terénních změn, klopenek a několik skoků (kterým se lze vyhnout) rozproudí každého milovníka downhillu. Ve druhé části, po křížení s lesní cestou, na vás čekají dlouhé klopenky  a několika menších skoků. Po 15 minutách sjezdu narazíte na novou cyklostezku spojující Mühlau a stanici lanovky v Hungerburgu. Odtud už je to jen kousek do centra Innsbrucku.

Tip! Nezapomeňte se zastavit na drink a občerstvení v chatě Arzler Alm, podle které je celá trasa pojmenovaná. Výhled na Innsbruck je odtud nezapomenutelný.

Půjčovna kol


Cykloškola


Místo u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Innsbruck

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!