Cyklistická houpačka - etapa 15, © Kitzbüheler Alpen/Ghost Bikes
Cyklistická houpačka - etapa 15, © Kitzbüheler Alpen/Ghost Bikes
Cyklistická houpačka - etapa 15, © Tirol Werbung/Nicole Pfeifer
Cyklistická houpačka - etapa 15, © Tirol Werbung/Nicole Pfeifer
Cyklistická houpačka - etapa 15, © Kitzbüheler Alpen/Ghost Bikes
Cyklistická houpačka - etapa 15, © Kitzbüheler Alpen/Ghost Bikes

Cyklistická houpačka - etapa 15: Kirchberg - St. Johann in Tirol

Patnáctá etapa vedoucí do městečka St. Johann zahrnuje jedno náročné stoupání, krásné výhledy na Kitzbüheler Horn a pohoří Wilder Kaiser a vzrušující sjezdy z Gaisbergu a Hahnenkammu.

Hned na úvod vás čeká dobrodružný sjezd z vrcholu Gaisberg se spoustou úzkých zatáček (nebo alternativně jedna z dvojice trailových tras) zpět do Kirchbergu. Další dlouhý sjezd se vine z Kitzbüheler Horn. Na Pengelsteinu, nejvyšším bodu této etapy, se před vámi otevře ojedinělý výhled na skutečně nekonečnou záplavu alpských štítů. A před cílem se můžete vykoupat v jezeře Schwarzsee, případně se projít po historickém centru Kitzbühelu.

Tipy a informace  

Detailní informace o této etapě včetně GPS souřadnic, alternativních variant, singletreků a tipů na zastávky s občerstvením nebo cyklistické služby na trase najdete níže v sekci ke stažení. 

Hned na úvod vás čeká dobrodružný sjezd z vrcholu Gaisberg se spoustou úzkých zatáček (nebo…

Přečtěte si vícezobrazit méně
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Kirchberg

Cílový bod

St. Johann in Tirol

Pohoří

Délka

56,8 km

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

těžká

Nadmořská výška

1 881 m 658 m

Celkové převýšení (stoupání včetně lanovky): 1 874 m
Stoupání (vertikální metry): 490 m
Klesání (vertikální metry): 2 033 m

Kondice*

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Popis trasy

Z Kirchbergu vyjedete lanovkou Gaisbergbahn na vrchol Gaisberg, kde máte na výběr lesní cyklostezku s několika zatáčkami, nebo alternativní trailové sjezdy „Lisi Osl Trail“(S2) a „Gaisbergtrail“(S2, v některých úsecích S3). Všechny tři trasy vedou zpět do Kirchbergu. Ve městě se musíte dostat na druhou stranu řeky po mostě, kde platí zákaz jízdy na kole – respektujte ho a seskočte ze sedla. Pak se vydejte po cyklotrase Brixental směrem do Kitzbühelu. Krátce před městem si všimněte krásného jezera Schwarzsee, ke kterému se později budete vracet.

V Kitzbühelu se nechte vyvézt lanovkou na Ehrenbachhöhe, sjeďte z malého kopečku a vyšlápněte 200 výškových metrů na Pengelstein. Nyní je na řadě dlouhý sjezd po štěrkové cestě do Jochbergu. Tam zahněte doleva na stezku Schwerterweg, zamiřte po ní zpět do Kitzbühelu a dále k jezeru Schwarzsee. Pak odbočte na sever a pokračujte po značené cyklotrase až do St. Johann.

Anebo, pokud máte dost času, zůstaňte ještě v Kitzbühelu a svezte se po novém (byl otevřen v červnu 2019) Bike Trail Hahnenkamm s obtížností S1. Trail končí u jezera Schwarzsee, které obkrouží, dále se trasa napojí na hlavní silnici a po několika krátkých stoupáních kolem vrcholu Rettenberg (786 m) zamíří do Oberndorfu. Závěrečná fáze předposlední etapy Tyrolské houpačky vede po klidné a rovinaté silnici až do cíle v St. Johann.

Místa u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Kirchberg in Tirol, Österreich

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!