© Kitzbüheler Alpen/Ghost Bikes
© Kitzbüheler Alpen/Ghost Bikes
© Tirol Werbung/Nicole Pfeifer
© Tirol Werbung/Nicole Pfeifer
© Kitzbüheler Alpen/Ghost Bikes
© Kitzbüheler Alpen/Ghost Bikes

Cyklistická houpačka - etapa 15: Kirchberg - St. Johann in Tirol

Po zážitku v oblasti hory Kitzbüheler Horn opustíme údolí Brixental a dáme se severním směrem do města St. Johann. Nejprve máme ale na programu sjezd z hory Gaisberg, který obsahuje spoustu úzkých zatáček. I tato etapa nabízí zážitek ze sjezdu a nekonečné výhledy. Kdo si chce zkusit trail, vydá se z hory Gaisberg jedním ze dvou trailových sjezdů dolů nazpět do města Kirchberg.

Zážitky

  • Jen málo (cca. 350) výškových metrů musíme zvládnout sami. Krásný pohled na kulisu hory Kitzbüheler Horn a její okolí.
  • Užijeme si 1.800 výškových metrů sjezdu na horském kole.
  • Trailový sjezd z hory Gaisberg je rozhodně výzvou, zato sjezd z hory Kitzbüheler Horn je dlouhý a rychlý a vyžaduje spíše vytrvalost.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Kirchberg

Cílový bod

St. Johann in Tirol

Pohoří

Délka

56,8 km

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

těžké

nadmořská výška

1 881 m 658 m

Celkové převýšení (stoupání včetně lanovky): 1 874 m
Stoupání (vertikální metry): 490 m
Klesání (vertikální metry): 2 033 m

Kondice*

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Popis trasy

Ve městě Kirchberg vyjedeme sedačkovou lanovkou Gaisbergbahn nahoru do Gaisberg. Odtud sjedeme lesní cestou s několika zatáčkami dolů do města Kirchberg. Alternativou jsou trailové sjezdy „Lisi Osl Trail“(S2) a „Gaisbergtrail“(S2-S3 v klíčových místech).Ve městě u mostu přes potok je třeba dbát na předpisy a krátce kolo vést. Z města Kirchberg jedeme po dobře označené cyklotrase do města Kitzbühel, okolo krásného jezera Schwarzsee až k údolní stanici lanovky Kitzbüheler Hornbahn. Z vrchní stanice lanovky sjedeme pár metrů dolů a vyšlapeme směrem na Hornköpfl k chatě Hornköpflhütte. Odtud sjedeme 1.000 výškových metrů dolů do údolí a pokračujeme po silnici, která vede ze St. Johannu do Fieberbrunnu. Jedeme krátce východním směrem a dále po cyklostezce na druhé straně údolí zpět západním směrem do města St. Johann.

Místa u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Kirchberg in Tirol

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!