© Tirol Werbung/Pupeter Robert
© Tirol Werbung/Pupeter Robert

Zimní aktivity mimo lyžařské sjezdovky

V Tyrolsku si celá rodina užije spoustu zábavy také mimo lyžařské sjezdovky. Od lekcí snowkitingu až po fascinující muzea, bezpočet rozmanitých aktivit slibuje perfektní zimní dovolenou v zasněžených Alpách.

Když se řekne zimní dovolená v Tyrolsku, každý si ihned představí nekonečná alpská pohoří pokrytá silnou vrstvou prašanu, perfektně upravené sjezdovky a celý den nabitý lyžováním a dalšími sporty na sněhu. Pokud cestujete s dětmi, pak bude program vaší lyžařské dovolené nejspíš trochu odlišný. Malí caparti totiž nevydrží lyžovat od časného rána až do pozdního odpoledne (a dost možná celodenní pobyt na sjezdovkách nevydržíte ani vy). Proto je dobré lyžování proložit různými dalšími sportovními aktivitami nebo výlety – a těch se naštěstí v Tyrolsku nabízí nepočítaně. Nechte se inspirovat našimi tipy na místa, kde si užije zábavu celá rodina.     

Když se řekne zimní dovolená v Tyrolsku, každý si ihned představí nekonečná alpská pohoří pokrytá silnou vrstvou prašanu, perfektně upravené…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Wilder Kaiser

© Tirol Werbung/Wilder Kaiser

Prozkoumejte region Wilder Kaiser ve všech jeho podobách a také mimo sjezdovky. Bohatá nabídka rozmanitých aktivit a výletních cílů v této oblasti umožňuje prožívat každý den nová a nová dobrodružství. 

Jízda koňským spřežením: Jak lépe si užít zasněženou horskou krajinu, než z kočáru taženého koňským spřežením. Je dost možné, že vám přitom v podvědomí zazní nezapomenutelná hudba z Popelky. Při výletech s koňským spřežením máte společně s celou rodinou příležitost prozkoumat pomalým tempem region Wilder Kaiser včetně horských letovisek Ellmau, Going, Scheffau a Söll. 

Lamatreking: Výlety s lamami milují obzvlášť menší děti, které nikdy neomrzí hlazení chundelatých zvířat. Na cestu s roztomilými čtyřnohými přáteli se vydáte z obce Koglhofs a budete putovat přes zasněžené pastviny do Ellmau. Lamy jsou velmi krotké a rády komunikují s lidmi. Třešinkou na dortu příjemného zimního výletu je horká čokoláda a kousek dortu.  
 

KaiserBad Ellmau: Ze sjezdovky je to do aquaparku KaiserBad v Ellmau pouhých 100 metrů. Na turbo skluzavce podstoupíte křest ohněm. Vodní děla, pirátské mosty a množství dalších vodních atrakcí zaručují spoustu „mokré“ zábavy. 
 

Prozkoumejte region Wilder Kaiser ve všech jeho podobách a také mimo sjezdovky. Bohatá nabídka rozmanitých aktivit a výletních cílů v této…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Ötztal

V nejdelším bočním tyrolském údolí prožijete zimu naplno: 6 lyžařských areálů s více než 350 kilometry sjezdovek slibuje množství rozmanitých tratí a zároveň jistotu sněhu. Kromě zábavy na sjezdovkách se v Ötztalu můžete věnovat také celé řadě dalších zimních aktivit - některé jsou bleskurychlé a plné adrenalinu, jiné poklidné a uvolněné. K těm druhým se řadí mimo jiné jízda na běžkách, zimní turistika, sáňkování nebo objevování kouzelné alpské krajiny na sněžnicích.

Schneedorf Hochötz: Ve „sněhové vesnici“ Hochötz čeká na návštěvníky šest různých iglú. V sugestivním prostředí se můžete s celou rodinou ponořit do života Eskymáků a ledových princezen. A když zajdete do restaurace Acherkogel, vaše fantazie zůstane nadále stimulována. Děti si mohou užít spoustu zábavy ve WIDIVERSUM a ledové dobrodružství v 5D WIDI'S MOVIE SHUTTLE.

Noční procházka Ötztaler Sagenweg: Při noční procházce z obce Huben na horskou chatu Alpengasthof Feuerstein vás budou doprovázet například zvuky syčících hadů, nebo cválajících rytířů na koních. Už se vám dělá husí kůže? Asi po hodině chůze dorazíte do útulné chaty Alpengasthof Feuerstein, kde se nahlas čtou pohádky. Na cestu zpět dolů do údolí si pak můžete vypůjčit sáňky.

V nejdelším bočním tyrolském údolí prožijete zimu naplno: 6 lyžařských areálů s více než 350 kilometry sjezdovek slibuje množství rozmanitých tratí a…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Pillerseetal (Kitzbühelské Alpy)

 , © Bergbahn Pillersee

Prožijte zábavnou a všestrannou rodinnou dovolenou v údolí PillerseeTal. Už jste se někdy procházeli zasněženou zimní krajinou společně s lamou na vodítku? Svištěli jste po setmění s větrem o závod na sáňkařské dráze? A znáte pohádkové postavy jménem Pletzibär a Tatzi? Dětská lyžařská škola a obří cvičná louka s bezpočtem atrakcí Snow Crystal Worlds uvede ty nejmenší návštěvníky do báječného světa lyžování a naláká je na spoustu zábavy a společných aktivit.

Sáňkování: Sáňkařské dráhy v PillerseeTal nabízejí adrenalinové zážitky pro malé i velké hosty. Ať už přes den nebo večer po setmění, přírodní sáňkařské dráhy neslouží pouze ke sportovním výkonům, ale především k prožití nezapomenutelných momentů společně s celou rodinou. Sáňkařské dráhy jsou osvětlené, a tudíž se na nich dá jezdit i večer. Pokud vám jedna jízda nestačí a chcete cestou do kopce šetřit síly, pak můžete využít některý z místních taxi pro pohodlnou přepravu z cíle zpět na start.

Bobová dráha Timoks Coaster: Jeďte skibusem ke spodní stanici lanovky Bergbahn Fieberbrunn. Cesta netrvá déle než patnáct minut. Pak se nechte vyvézt lanovkou až na start bobové dráhy Timoks Coaster. V elegantním žlutém bobu se pak budete řítit dolů ze svahu v dráze s mnoha zatáčkami. Rychlost ovládáte sami, takže můžete zvolit i pomalé „vyhlídkové“ tempo. 

Triassic Park: Ať už do Triassic Parku zajdete na chvilku po lyžování, nebo tam vyrazíte na delší procházku v překrásné zasněžené krajině, určitě nebudete litovat - park totiž rozhodně stojí za návštěvu také v zimě. Ze stezky kolem zasněžených dinosaurů, kteří se věnují zimnímu spánku, můžete odbočit třeba na vyhlídkovou plošinu, nebo do kouzelné jeskyně plné stalaktitů. A pokud byste chtěli Triassic Park prozkoumat na lyžích, pak zde máte k dispozici Triassic Funline – trať s terénními vlnami, ostrými klopenými zatáčkami a tunely, která zaručeně nadchne velké i malé lyžaře a snowboardisty!

Prožijte zábavnou a všestrannou rodinnou dovolenou v údolí PillerseeTal. Už jste se někdy procházeli zasněženou zimní krajinou společně…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Innsbruck

© TVB Innsbruck/Christoph Lackner

Kultura i příroda. Hory i údolí. Tradice i trendy. Žádný jiný region nenabízí tolik extrémních kontrastů jako Innsbruck a okolí. V tyrolském hlavním městě se za pouhých 20 minut dostanete ze středověkého centra až do závratných výšin pohoří Nordkette, kde můžete zblízka pozorovat vysokohorský svět, obdivovat okolní pohoří i shora sledovat ruch v ulicích Innsbrucku. Anebo se vydejte na průzkum unikátní metropole s alpským šmrncem, v jejíchž ulicích procházka mezi stavbami moderní architektury a historickými budovami připomíná cestování v čase. Atmosféra starého města se slavnými památkami se mísí s bezprostřední blízkostí lyžařských areálů a pěších túr, cyklistických výletů a dalších zimních aktivit.

Zámek Ambras: Na působivém zámku, který se tyčí k nebi vysoko nad Innsbruckem, je toho tolik k vidění – na návštěvu Ambrasu si raději udělejte dostatek času. Nejspíš se zdržíte hlavně v proslulém „Wunderkammer" neboli Kabinetu kuriozit, kde budete obdivovat například rytíře Gregora, který žil s kopím v hlavě. Ve zbrojnici („Rüstkammer") zase uvidíte překrásná brnění, naleštěná tak, až se lesknou. Nechybí dokonce ani dětská brnění, která si malí návštěvníci na prohlídce mohou zkusit nasadit.  

Trampolínový park Flip Lap: Největší a nejmodernější trampolínový, parkour a freestyle park v Tyrolsku! Pro velké nebo malé, staré nebo mladé - ve světě plném akce a dobrodružství na ploše 2000 metrů čtverečních se bude bavit každý. Ve FLIP LAB Innsbruck na vás čekají wallwalks, airbagy, slacklines a samozřejmě rozmanité trampolíny včetně freestyle modelů s odrazovými prkny. Ať prší nebo svítí sluníčko – ve FLIP LAB Innsbruck je spousta zábavy za každého počasí. 

Bruslení: V zimních měsících je Innsbruck rájem bruslařů, kteří zde mají na výběr celou řadu ledových ploch od zamrzlých jezer, přes umělá open-air i zastřešená kluziště (některá z nich jsou zdarma) až po olympijský stadion. Za zmínku stojí například kluziště Völs s plochou 2700 metrů čtverečních. Milovníci curlingu mohou zamířit do Römerparku, kde na ně čeká 5 drah. Kouzelnou atmosféru při bruslení dotváří výhled na okolní alpská pohoří a horká čokoláda nebo svařené víno.

Kultura i příroda. Hory i údolí. Tradice i trendy. Žádný jiný region nenabízí tolik extrémních kontrastů jako Innsbruck a okolí. V tyrolském…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Stubaital

© Serlesbahnen Mieders

Ten, kdo někdy navštívil údolí Stubaital v zimních měsících, dobře ví, že se zde prostírá pohádková krajina a hosté mají na výběr množství aktivit mimo lyžařské sjezdovky. Husté, sněhem pokryté lesy a fascinující okolní horské štíty jsou až nadpozemsky krásné a tvoří úchvatné pozadí pro bezpočet zimních sportů.      

Sáňkování v údolí Stubaital: V největší sáňkařské oblasti v Tyrolsku si užijete nekonečnou zábavu. Jízda na sáňkách s větrem o závod na čerstvém vzduchu – ať už pod modrou oblohou nebo pod hvězdami - se zastávkou na drink v některé horské chatě má neopakovatelnou atmosféru. Na sáňkování ve Stubaitalu budete ještě dlouho vzpomínat.  

Erlebnisbad Stubay: Aquapark Stubay je koupací a saunový ráj v údolí Stubaital. Těšte se na báječnou zábavu při plavání s množstvím vodních atrakcí a výhledem na ledovec. V aquaparku Stubay na ploše 5000 m² se zaručeně zabaví návštěvníci všech věkových kategorií.

Ten, kdo někdy navštívil údolí Stubaital v zimních měsících, dobře ví, že se zde prostírá pohádková krajina a hosté mají na výběr množství aktivit…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Serfaus-Fiss-Ladis

© TVB Serfaus Fiss Ladis/Andreas Kirschner

Srdcem a duší regionu Serfaus-Fiss-Ladis jsou děti. Návštěvníci, kteří se rozhodnou strávit zimní dovolenou na této tyrolské náhorní plošině se svými dětmi, pocítí vřelou „family-friendly“ atmosféru již od prvních momentů. Celá lyžařská oblast je uzpůsobena tak, aby se zde rodiny cítily dobře: mírné sjezdovky pro nejmenší caparty doplňují speciální dětské vleky a lyžařské školy, nechybí však ani náročné tratě pro teenagery a dospělé. Vítaným bonusem je rozmanitý zábavný program mimo sjezdovky.

Procházka Panorama-Genussweg: Poklidná procházka po vyhlídkové trase Panorama-Genussweg v Serfaus-Fiss-Ladis - třeba s malými dětmi, které táhnete za sebou na sáňkách – slibuje fantastický zážitek. Od horské chaty Möseralm ve Fissu vyšlápnete po perfektně upravené zimní stezce k prostřední stanici lanovky Serfaus-Komperdell. Tento výlet zabere přibližně hodinu a půl. Po cestě se nabízí celá řada příležitostí k zastávkám a odpočinku: stoly s lavicemi u hezkých vyhlídek, několik horských chat a dokonce i hudební altán, kde můžete posedět a zaposlouchat se do tónů vážné hudby.

Zábava na sjezdovkách: Pokud chcete zimní dovolenou v Tyrolsku prožít aktivně na čerstvém vzduchu a hledáte nějakou nevšední zábavu, pak se Serfaus-Fiss-Ladis stane vaším osobním rájem. Můžete zde vyzkoušet nejnovější horské sportovní aktivity, jako například Skifox (jakási krátká lyže se sedátkem), nebo snow-bike (alias fat-bike čili sněžné kolo) a další vychytávky, na kterých se dá velice rychle sjet z horských svahů do údolí. Skvělá zábava zaručena! A nejlepší na těchto nových zábavných zimních sportech je fakt, že jsou snadné, vhodné pro každý věk a dají se rychle naučit. 

Serfauser Sauser: Kdo z nás nevzpomíná na chvíle, kdy jsme ve věku žáků základní školy jezdili zavěšeni na ocelovém laně na dětských hřištích… Mezitím tato oblíbená zábava dospěla a zrodila se flying fox. Zrychlení, jaké pocítíte na Serfauser Sauser - flying fox atrakci v Serfaus-Fiss-Ladis, vám vžene slzy do očí. Let, který prožijete, doslova bere dech. Vrhněte se do tohoto dobrodružství a svezte se s větrem o závod na třpytivém ocelovém laně!

Srdcem a duší regionu Serfaus-Fiss-Ladis jsou děti. Návštěvníci, kteří se rozhodnou strávit zimní dovolenou na této tyrolské náhorní plošině se svými…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Údolí Paznauntal

© Alpinarium Galtür

Spowpark Silvapark Galtür se třemi speciálními zónami nabízí nekonečnou zábavu na lyžích a snowboardu pro děti všech věkových kategorií i pro dospělé. Až vás omrzí lyžování, můžete s dětmi zamířit třeba do muzea Alpinarium, nebo do komplexu Galtür Sports and Cultural Center s bowlingovými dráhami a adventure bazénem. Další oblíbenou zábavou jsou pravidelné večerní závody na historických lyžích – zúčastnit se může každý.

Alpinarium Galtür: Alpinarium Galtür je mimořádně působivé muzeum, jehož budova je součástí gigantické protilavinové bariéry. Již zdálky tak zřetelně tak ukazuje, jakou drtivou sílu mohou laviny mít. Dvojice animovaných svišťů jménem Alpa a Alpu slouží jako symboličtí průvodci dětí po jednotlivých fascinujících místnostech muzea. Můžete se těšit mimo jiné na sněhovou jeskyni nebo mluvící ledovec.

Muzeum lanovek v Ischglu: Muzeum společnosti Silvrettaseilbahn AG v Ischglu názorně ukazuje, jak se v uplynulých desetiletích proměnily technologie používané při výrobě a montáži lanovek. Kromě různých starých modelů lanovek již z 60. let jsou v muzeu vystaveny také vzácné fotografie a vybavení, které používali dávní průkopníci lyžování, horolezectví a zimní turistiky. K vidění jsou například první modely lyží a sněžnic, nebo výstroj, s jakou před mnoha lety pracovala horská služba. Kromě toho si návštěvníci mohou prohlédnout obří 3D panorama lyžařského střediska Silvretta Arena. Muzeum lanovek je vhodné pro celou rodinu. 

Spowpark Silvapark Galtür se třemi speciálními zónami nabízí nekonečnou zábavu na lyžích a snowboardu pro děti všech věkových kategorií i pro dospělé…

Přečtěte si vícezobrazit méně

St. Anton am Arlberg

© arl.rock

Kolébka alpského lyžování St. Anton am Arlberg patří mezi nejznámější sportovní oblasti světa. Má všechny ingredience potřebné pro nezapomenutelnou – zimní i letní – dovolenou: prvotřídní služby pro hosty, wellness oázu Arlberg WellCom, komplex Wellnesspark Arlberg Stanzertal, restaurace s nejlepší gurmánskou kuchyní, multifunkční sportovní centrum a unikátní lanovku připomínající obří ruské kolo. A především je místem konání bezpočtu akcí. Společně s obcemi St. Christoph, Stuben, Lech, Zürs, Warth a Schröcken tvoří St. Anton am Arlberg největší rakouskou lyžařskou oblast propojenou lanovkami. Návštěvníci mají k dispozici 305 kilometrů značených sjezdovek a 200 kilometrů terénu na freeride.  

Jízda se psím spřežením: Ve vzduchu je cítit vzrušení. Zdálky se ozývá radostné štěkání, to jsou Arun, Nanook, Iron a další huskyové vycvičení k tažení psího spřežení. Už se nemůžou dočkat, až dostanou pokyn ke startu. Užijte si krásný den ve společnosti čtyřnohých přátel nejzajímavějšího psího plemene uprostřed dech beroucí pohádkové zimní krajiny v regionu St. Anton am Arlberg. Jízdy nebo túry se psím spřežením se v průběhu zimní sezony 2021/22 konají každé pondělí a pátek ráno.  

arl.rock & arl.park: Centrum arl.rock nabízí množství různých sportů, cvičení i zábavu. Vášniví sportovci, skupiny, děti nebo celá rodina - tento sportovní park má něco pro každého. Lezení, bouldering, bowling, tenis, squash, ping-pong, volejbal i vynikající asijskou restauraci – to vše najdete v arl.rock. Kromě toho je součástí sportovního komplexu také arl.park – rozlehlá krytá trampolínová hala, ve které se ukrývá mimo jiné 14 trampolínových skákacích polí, tzv. bagjump (obří nafukovací polštář se skákací věží), speciální skákací podložky airtrack a mnoho dalšího. Nekonečná zábava pro mladé i staré se prostírá na ploše 1000 m².
 

Kolébka alpského lyžování St. Anton am Arlberg patří mezi nejznámější sportovní oblasti světa. Má všechny ingredience potřebné pro nezapomenutelnou –…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!