Podzim v Tyrolsku, © Tirol Werbung / Mario Webhofer
Podzim v Tyrolsku, © Tirol Werbung / Mario Webhofer

Podzimní túry v Tyrolsku

Podzim je ideálním ročním obdobím pro pěší objevování Tyrolska. Jakmile ze stromů začnou opadávat zlatohnědé listy a čistý svěží vzduch umožní ještě lepší výhledy na impozantní alpské štíty i malebná údolí, nastal čas nazout si pohorky a vyrazit do hor. Nechte se inspirovat naším výběrem nejlepších tras na podzimní túry.

Po horkém a hektickém létě přichází mírný podzim, příjemnější a klidnější roční období. Když se listy začnou barvit do červeného, žlutého, oranžového a hnědého odstínu, nastávají ideální podmínky pro pěší průzkum tyrolské krajiny ještě předtím, než ji na zimu přikryje sníh. Celá řada z našich doporučených túr je vhodná pro rodiny s menšími dětmi a stezky zůstávají bezpečné i když je mokro. Na překrásné dozlatova zbarvené lesy, zvlněné louky a horské pastviny a divoké horské bystřiny budete ještě dlouho vzpomínat.

Mezi nejatraktivnější trasy patří túra podél stromy lemované rokliny Tiefenbachklamm nedaleko Kramsachu, nebo procházka vysokohorským údolím Pfundser Tschey v západní části Tyrolska s mnoha tradičními dřevěnými chatkami na seno. Vřele doporučujeme navštívit také Eulenwiesen, oblast pastvin v blízkosti impozantního vrcholu Serles jižně od Innsbrucku. A nakonec doporučení pro milovníky procházek a horských túr, kteří hledají výzvy – vydejte se na trek k chatě Binsalm v přírodním parku Karwendel a užijte si nádherné scenérie v údolí Ahornboden s více než století starými platany.

Po horkém a hektickém létě přichází mírný podzim, příjemnější a klidnější roční období. Když se listy začnou barvit do červeného, žlutého, oranžového…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Nejkrásnější podzimní túry

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!