Podzim v Tyrolsku, © Tirol Werbung / Mario Webhofer
Podzim v Tyrolsku, © Tirol Werbung / Mario Webhofer

Podzimní túry v Tyrolsku

Podzim je ideálním ročním obdobím pro pěší objevování Tyrolska. Jakmile ze stromů začnou opadávat zlatohnědé listy a čistý svěží vzduch umožní ještě lepší výhledy na impozantní alpské štíty i malebná údolí, nastal čas nazout si pohorky a vyrazit do hor. Nechte se inspirovat naším výběrem nejlepších tras na podzimní túry.

Po horkém a hektickém létě přichází mírný podzim, příjemnější a klidnější roční období. Když se listy začnou barvit do červeného, žlutého, oranžového a hnědého odstínu, nastávají ideální podmínky pro pěší průzkum tyrolské krajiny ještě předtím, než ji na zimu přikryje sníh. Celá řada z našich doporučených túr je vhodná pro rodiny s menšími dětmi a stezky zůstávají bezpečné i když je mokro. Na překrásné dozlatova zbarvené lesy, zvlněné louky a horské pastviny a divoké horské bystřiny budete ještě dlouho vzpomínat.

Mezi nejatraktivnější trasy patří túra podél stromy lemované rokliny Tiefenbachklamm nedaleko Kramsachu, nebo procházka vysokohorským údolím Pfundser Tschey v západní části Tyrolska s mnoha tradičními dřevěnými chatkami na seno. Vřele doporučujeme navštívit také Eulenwiesen, oblast pastvin v blízkosti impozantního vrcholu Serles jižně od Innsbrucku. A nakonec doporučení pro milovníky procházek a horských túr, kteří hledají výzvy – vydejte se na trek k chatě Binsalm v přírodním parku Karwendel a užijte si nádherné scenérie v údolí Ahornboden s více než století starými platany.

Nejkrásnější podzimní túry

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!