© Tirol Werbung/Frank Bauer
© Tirol Werbung/Frank Bauer

Hřiště pro děti v tyrolských horách


Děti milují hřiště a které hřiště je krásnější než příroda? V Tyrolsku najdou rodiny několik neobvyklých dětských hřišt v horách.

Ahornboden


Ahornboden, © Tirol Werbung

Uprostřed přírodního parku Karwendel, největšího přírodního parku Rakouska, vznikl "poklad na hraní" Spielschatz Eng. Najdete ho na známé plošině Ahornboden, kde rostou až 600 let staré javory. Již od roku 1973 je javorové údolí přírodní chráněnou památkou. Pomocí pokladu „Spielschatz“ chtějí sedláci oblasti Engalm ve spolupráci s obcí Vomp a turistickým spolkem Silberregion Karwendel ukázat dětem, v čem spočívá práce na horských boudách a s ní spojená péče o krajinu.

Nordkette


Nordkette, © Tirol Werbung

Nejprve se potulovat starými uličkami města Innsbruck a potom za půl hodiny být v nadmořské výšce 1.905 metrů nad mořem? Ne to není žádná fikce, to je realita. Lanovkou Nordkettenbahn se dostanou místní i návštěvníci během chvilky k vysokohorskému hřišti. Toto hřiště budou milovat dobrodruhové. Například když objeví ferátu na Hafelekar, nový lezecký park nebo známý downhillový sjezd Nordketten-Singletrail. A nebo když si sednou u „Kasermandl“ do Flying Fox a vznášejí se k terase restaurace Seegrube. Odtud vypadá Innsbruck jako město na hraní.

Erlebnispark Hög


Högsee, © TVB Serfaus Fiss Ladis

Jezero na koupání na vrcholku hory?  Přesně to čeká na návštěvníky, kteří si vyjedou lanovkou k zážitkovému parku Erlebnispark Hög v nadmořské výšce 1.800 metrů. V zimě slouží jezero Högalmsee jako vodní nádrž pro lyžařské středisko, v létě je oblíbeným výletním cílem pro rodiny. Zde je možné vypůjčit si šlapadlo, kajak nebo SUP (stand up paddleboarding). Pro malé děti je tu oblast s mělkou vodou, velké děti nadchnou atrakce jako dráha pro dřevěné koule  či obrovská trampolína. Přímo u jezera začíná také rodinná bobová dráha „Schneisenfeger“. A co potom? Třeba dostanete  chuť na grilování t u jezera nebo návštívíte restauraci „Seealm“.

Zirbenpark Hochzeiger


Zirbenpark Hochzeiger

Jde-li o královnu dřevin či „královnu Alp“ , pak se jedná o dřevinu borovice limba, německy Zirbe. Kdo vyjede lanovkou z údolí Pitztal na horu Hochzeiger, najde na vrcholku jeden z nestarších lesů  této zakrslé borovice v Tyrolsku. Jak cenné je dřevo tohoto stromu, ukazuje park ZirbenPark na okružní naučné stezce, která je velkou zábavou nejen pro děti. Na cestě si děti mohou nasbírat piliny pro vlastní polštářek, zúčastnit se naučného kvizu, vyzkoušet svoji zručnost či vyšplhat na věž z dřeviny borovice limba.

Nejlepší na věži je potom 16 metrů dlouhá skluzavka. Všechny stanoviště na hraní v parku ZirbenPark jsou vyrobené ze dřeva borovice limba.

Triassic Park


Waidring, © Tirol Werbung

Kde se dnes nachází 1.869 metrů vysoká hora, bylo dříve před milióny let moře Tethysmeer. Na kamenité desce, jediném suchém útesu Evropy, byla nalezena spousta zkamenělin. Je to tedy ideální místo pro park Triassic Park, kde se děti mohou proměnit v paleontology. Po výjezdu lanovkou do výšky 1.600 metrů nad mořem se malí výzkumníci mohou dozvědět, jak se určuje věk zkamenělin, objevit zkamenělé korály při procházce na stezce „Triassic Trail“ a dozví se, proč se tomuto období pravěku říká trias.

Děti hrabají v písku a hledají zkameněliny, rozbíjí kameny a mohou se svézt na voru. Mohou tedy dělat vše co dělají opravdoví badatelé.

Ellmi’s Zauberwelt


Ellmis Zauberwelt, © Ellmis Zauberwelt

Pohádka o chlapci Ellmi je krátká, ale hezká. Kouzelnický učitel proměnil malého kouzelníka Ellmatia v žábu. Aby se opět proměnil v chlapce, musel vyřešit hádanku. U horské stanice lanovky Hartkaiserbahn v nadmořské výšce 1.555 metrů si mohou děti hrát v kouzelném světě Ellmi’s Zauberwelt a řešit hádanky v kouzelném lese či se pobavit na dětském hřišti. Zde najdou zoo, kde si mohou pohladit zvířátka, hrad na lezení, bludiště, 15 metrů vysokou vodní stříkačku a dokonce kouzelný deštný prales.

Možná pomohou děti na konci dobrodružství opravdu proměnit Ellmiho ze žáby v chlapce. Tuto pohádku si nesmíte nechat ujít.

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!