Sváteční shánění dobytka, © Wildschönau Tourismus
Sváteční shánění dobytka, © Wildschönau Tourismus

Slavnostní shánění dobytka

Toto je zlatý hřeb tyrolského podzimu: Slavnostní shánění dobytka je stará tradice s explozí barev, vůní a zvuků zvonců.

Toto je zlatý hřeb tyrolského podzimu: Slavnostní shánění dobytka je stará tradice s explozí barev, vůní a zvuků zvonců.

Na začátku léta je každým rokem vyháněno na tyrolské pastviny dohromady 190.000 kusů hovězího dobytka, koní, ovcí a koz. Když se dobytek asi po 120 dnech, podle tyrolské tradice, shání zpět do statků, je to pokaždé velká podívaná. Hosté i domácí společně slaví. Dobytek slavnostně vyzdobený barevnými květy, velkými zvonci a zdobeným řemením se shání z horských pastvin zpět do tyrolských obcí: Je to velké vystoupení za účasti tisíců nadšených diváků.

Almabtrieb: barevná podívaná  

Více než  40 slavnostních akcí shánění dobytka se v Tyrolsku koná od začátku září do poloviny října. Slaví se nejen návrat zvířat, ale i pastýřů a salašníků, kteří tráví léto nad hranicí lesa. Okolo slavností shánění dobytka v Tyrolsku mysleli místní hostitelé také na speciální nabídky. I Vy se můžete stát součástí těchto slavnostních událostí a zažít neopakovatelnou atmosféru s tradičními tyrolskými specialitami.

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru bezplatného zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp.

Live Chat
Live Chat