© Tirol Werbung / David Johansson
© Tirol Werbung / David Johansson

Vánoční trhy

Advent je v Tyrolsku bezkonkurenčně nejkrásnějším obdobím. Udržuje se zde celá řada pradávných tradic, které jinde dávno upadly v zapomnění. Od mužských pěveckých sborů Anklöpfler, jež obcházejí domy ve svém sousedství a zpívají vánoční koledy až po příchod Ježíška s dárky pro děti. V Tyrolsku si Vánoce uchovaly svůj původní význam a kouzlo.

Nejkrásnější adventní atmosféru prožijete na proslulých vánočních trzích, které pořádá Innsbruck, region u jezera Achensee, Hall in Tirol, Kufstein, Rattenberg, Seefeld a St. Johann in Tirol. Všechny tyto trhy jsou součástí iniciativy „Advent v Tyrolsku", která nastavuje vysoké standardy nejen co se týká tradičního vzhledu stánků, ale také rukodělných výrobků, jež se zde prodávají.

Každý vánoční trh nabízí svůj vlastní program s akcemi pro děti, od umění a řemesel až po workshopy pečení cukroví. Iniciativa „Advent v Tyrolsku“ se snaží, aby jednotlivé trhy byly maximálně nezávislé, odlišné a kreativní a návštěva každého z nich se tak stala unikátním zážitkem. 

Přehled adventních trhů v Tyrolsku

Ukázat více +

Vánoce v Tyrolsku

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!