© Innsbruck Tourismus/Christoph Lackner
© Innsbruck Tourismus/Christoph Lackner

Vánoční trhy v Innsbrucku

Innsbruck, 07.12.2020 - 06.01.2021

Přes 200 stánků, 14 m vysoký strom ověšený ozdobami s křišťály a šest vánočních trhů na různých místech od Zlaté stříšky až po čtvrť Hungerburg 300 m nad městem: v průběhu adventu Innsbruck zahalený do předvánoční atmosféry připomíná pohádkovou říši.

Vánoční trhy v centru innsbruckého Starého města a na dalších místech uchvátí návštěvníky nejen zvláštní kombinací tradičního s moderním, ale především velkolepou horskou kulisou lemující blízký obzor. 

Nejstarší a největší vánoční trh se tradičně koná na náměstí u třídy Herzog-Friedrich-Strasse přímo pod slavnou Zlatou stříškou. Uprostřed prostranství posetého stánky se tyčí k nebi obří vánoční strom a vedle něj stojí vyhlídková plošina, která nabízí nevšední pohled na náměstí z výšky. V okolních dlážděných uličkách zdobí fasády domů desítky výjevů ze známých pohádek s princeznami, draky a dalšími postavami.

Na nedalekém náměstí Marktplatz je trh zaměřený na rodiny s loutkovým divadlem a dalším programem pro nejmenší. Rodinnému trhu vévodí 14 metrů vysoký vánoční strom s křišťálovými ozdobami od značky Swarovski. Půvabné náměstí Wiltener Platzl se v předvánočním období promění v rušné tržiště, kde své výrobky nabízejí místní řemeslníci.

Další trhy se konají na nákupní třídě Maria-Theresien-Strasse, ve čtvrti Mariahilf - St. Nikolaus a vysoko nad Innsbruckem ve čtvrti Hungerburg, kam jezdí lanovka Innsbrucker Nordkettenbahn. Zde je bonusem k vánoční atmosféře fantastický výhled na celé město i okolí.

Tipy pro rodiny 

  • Součástí kouzelného světa s nadpřirozenými postavami v životní velikosti na zdech domů v uličkách Märchengasse a Riesengasse jsou krátké divadelní scénky z nejznámějších pohádek.
  • 5. prosince v 17 hod se vydává Mikuláš se svým početným doprovodem na tradiční cestu z kostela Sv. Mikuláše na Staré Město. 
  • 21. prosince přijíždí Ježíšek s více než šesti sty pastýři, andělíčky, ovečkami, apod. ulicí Maria-Theresien-Strasse k divadlu Landestheater.
© Innsbruck Tourismus / Daniel Zangerl
© Innsbruck Tourismus / Christof Lackner
© Innsbruck Tourismus / Christof Lackner
© Innsbruck Tourismus / Daniel Zangerl
© Innsbruck Tourismus / Danijel Jovanovic
otevřít interaktivní mapku

Termíny

07.12.2020 - 06.01.2021

Informace o cenách

zdarma

místo akce

Innsbruck
6020 Innsbruck

Informace k místu

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: 6020 Innsbruck

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!