© Innsbruck Tourismus/Christoph Lackner
© Innsbruck Tourismus/Christoph Lackner

Vánoční trhy v Innsbrucku

Innsbruck, 15.11.2022 - 06.01.2023

Přes 200 stánků, 14 m vysoký strom ověšený ozdobami s křišťály a šest vánočních trhů na různých místech od Zlaté stříšky až po čtvrť Hungerburg 300 m nad městem: v průběhu adventu Innsbruck zahalený do předvánoční atmosféry připomíná pohádkovou říši.

Vánoční trhy v centru innsbruckého Starého města a na dalších místech uchvátí návštěvníky nejen zvláštní kombinací tradičního s moderním, ale především velkolepou horskou kulisou lemující blízký obzor. 

Nejstarší a největší vánoční trh se tradičně koná na náměstí u třídy Herzog-Friedrich-Strasse přímo pod slavnou Zlatou stříškou. Uprostřed prostranství posetého stánky se tyčí k nebi obří vánoční strom a vedle něj stojí vyhlídková plošina, která nabízí nevšední pohled na náměstí z výšky. V okolních dlážděných uličkách zdobí fasády domů desítky výjevů ze známých pohádek s princeznami, draky a dalšími postavami.

Na nedalekém náměstí Marktplatz je trh zaměřený na rodiny s loutkovým divadlem a dalším programem pro nejmenší. Rodinnému trhu vévodí 14 metrů vysoký vánoční strom s křišťálovými ozdobami od značky Swarovski. Půvabné náměstí Wiltener Platzl se v předvánočním období promění v rušné tržiště, kde své výrobky nabízejí místní řemeslníci.

Další trhy se konají na nákupní třídě Maria-Theresien-Strasse, ve čtvrti Mariahilf - St. Nikolaus a vysoko nad Innsbruckem ve čtvrti Hungerburg, kam jezdí lanovka Innsbrucker Nordkettenbahn. Zde je bonusem k vánoční atmosféře fantastický výhled na celé město i okolí.

Hlavní taháky horských Vánoc v Innsbrucku 

  • Dětské divadelní inscenace v Theater Wagon Stage (Staré Město): od 15. listopadu do 23. prosince 2022; denně od 16,30 do 17,30 hod
  • Hudební vystoupení na balkoně pod Zlatou stříškou (Nové Město): od 15. listopadu do 23. prosince 2022; denně v 17,30 hod
  • Koncerty studentů Hudební akademie v Innsbrucku: od 15. listopadu do 23. prosince 2022; denně v 18 hod (Nové Město) a 18,30 hod (Maria-Theresien Strasse)
© Innsbruck Tourismus / Daniel Zangerl
© Innsbruck Tourismus / Christof Lackner
© Innsbruck Tourismus / Christof Lackner
© Innsbruck Tourismus / Daniel Zangerl
© Innsbruck Tourismus / Danijel Jovanovic
otevřít interaktivní mapku

Termíny

15.11.2022 - 06.01.2023

Žádné informace o cenách

Místo konání akce

Innsbruck
6020 Innsbruck

Informace k místu

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: 6020 Innsbruck, Österreich

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

další akce v oblasti

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!