© Alpbachtal Seenland Tourismus / Bernhard Berger
© Alpbachtal Seenland Tourismus / Bernhard Berger

Zrušeno

Adventní čas v Rattenbergu

Rattenberg, -

Pokud vás láká představa poklidného předvánočního období bez shonu v nákupních centrech, pak zamiřte do středověkého Rattenbergu, který je nejmenším městem v Rakousku.

Malebný Rattenberg stojí na břehu řeky Inn u úpatí prudkého svahu, na kterém se tyčí hradní pevnost z 10. století. Středověké centrum města s nádherně zrenovovanými domy v dlážděných uličkách protíná dlouhá pěší zóna, kde se o čtyřech adventních víkendech koná vánoční trh. Velký podíl na působivé atmosféře připomínající dávno minulá staletí má osvětlení, které zajišťují výhradně svíčky, louče a otevřená ohniště. Nenajdete zde prodejní stánky jako na jiných trzích, zato mají v Rattenbergu otevřeno obchůdky s výrobky místních řemeslníků – keramikou, porcelánem a především uměleckým sklem. Sklářské mistry můžete pozorovat při práci a nabídka originálních skleněných dárků nemá konkurenci.

Od stánků s jídlem se line vůně párků, klobásek a dalších dobrot opékaných na otevřeném ohni. Určitě ochutnejte Rattenberger Adventwein - lahodné svařené víno ochucené černým bezem. Pěší zóna se postupně rozšiřuje v náměstí, jemuž v období adventu vévodí obří vánoční strom a pódium, kde vystupují pěvecké sbory, hudební i divadelní soubory a různí umělci. Slavnostní atmosféru dotvářejí tisíce svící sestavených do tvarů vánočních symbolů, živá hudba místních kapel na pláccích v podloubí, předčítání meditativních textů a zdejší specialita – obří adventní věnec zavěšený sobráceně svíčkami dolů. 

Adventní program

  • každý pátek od 16 hod se koná procházka a varhanní koncert
  • každý pátek v 17 hod začíná adventní koncert
  • každou sobotu startuje kulturní program již ve 14 hod
© Alpbachtal Seenland Tourismus
otevřít interaktivní mapku

Termíny

8. 12. 2020 - 20. 12. 2020

žádné informace pro tisk

místo akce

Rattenberg
6240 Rattenberg

Informace k místu

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: 6240 Rattenberg

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!