Lyžování v Ellmau

Když byla v Ellmau uvedena do provozu nová desetisedačková lanovky na vrchol Hartkaiser, začala se v tomto ski areálu na úpatí pohoří Wilder Kaiser psát zcela nová éra. Ultramoderní lanovka s wi-fi a mimořádně dlouhou nástupní plošinou nahradila starou lanovku, která zde fungovala více než čtyři desetiletí. Přístup do SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental, jedné z největších propojených lyžařských oblastí v Rakousku, se rázem stal snazší a plynulejší. Součástí nové infrastruktury je komplex spodní stanice lanovky s prodejnou sportovního zboží, lyžárnou a podzemním parkovištěm.

Lyžaři a snowbordisté, kteří z Ellmau do oblasti SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental zamíří poprvé, možná budou zpočátku mít problémy s orientací, protože tento propojený svět lanovek a sjezdovek v pohoří Wilder Kaiser je téměř nekonečný. Více než 80 lanovek, 80 horských chat a přes 270 kilometrů sjezdovek všech obtížností – můžete se těšit na skutečné eldorádo pro všechny vyznavače zimních sportů. Děti a začátečníci se při trénování prvních obloučků budou nejlépe cítit na cvičných sjezdovkách v Ellmau nebo v sousední vesnici Going. Na výběr je hned několik lyžařských škol s kancelářemi dole v údolí i přímo v budovách horních stanic lanovek. Pokročilí jezdci najdou celou řadu příjemných modrých i červených prosluněných sjezdovek pod vrcholem Hartkaiser. Pouze pro nejzkušenější lyžaře a snowboardisty pak je vyhrazena pověstná černá pista Black East na východním svahu hory. Jižně od vrcholu u lanovky Köglbahn si na neupravované sjezdovce White Kögl přijdou na své freerideři. A všichni snowboardisté se cítí jako doma ve snowparku Kaiserpark u lanovky Tanzbodenbahn. Ze všech tratí, které se spouštějí po severním svahu Hartkaiseru, se otevírají nádherné výhledy na rozeklané vrcholky pohoří Wilder Kaiser.

Ani děti se v Ellmau nebudou nudit. Mají zde k dispozici například lyžařskou školu Ellmauer Kinderland u vleku Kirchbichllift, kde se instruktoři ochotně postarají i o nejmenší caparty. Velmi oblíbený je také Bobo Kinderland s vlastním funparkem, který provozuje 1. Ellmauer Ski- und Snowboardschule. Nejnovějším přírůstkem pak je Erlebniseldorado Hartkaiser (Hartkaiser Adventure Eldorado) s dětskou restaurací a dobrodružnou lyžařskou školou u horní stanice lanovky.

Lyžařské oblasti v Ellmau


 Mapa

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!