© Schloss Tratzberg
© Schloss Tratzberg

Zámek Tratzberg

Jeho historie se píše již několik staletí, přesto úspěšně vstoupil do digitálního věku. Zámek Tratzberg nabízí návštěvníkům možnost obdivovat úchvatné interiéry na vlastní oči i v rámci 3D prohlídky ve virtuální realitě.

Renesanční zámek Tratzberg se tyčí vysoko nad údolím mezi městy Jenbach a Schwarz. Jeho historie se píše již od 13. století, kdy sloužil jako vojenská základna na hranici se sousedním Bavorskem. Původní strohý vzhled se zásadně proměnil v 16. století, kdy Tratzberg koupila rodina zámožných obchodníků Fuggerových a nechala ho přestavět do podoby, která se stala vzorem klasických středověkých tyrolských zámků.

Dnes se zde můžete vydat nejen na klasickou komentovanou prohlídku, na které navštívíte nejdůležitější sály – mimo jiné Habsburský sál s rodokmenem panovnické rodiny, gotický Fuggerstube nebo královský Königszimmer – ale také na speciální 3D prohlídku ve virtuální realitě. Ta je na výběr celkem v osmi různých jazycích. Samozřejmostí je audio průvodce, s jehož pomocí vás po jednotlivých místnostech zámku provedou jeho bývalí obyvatelé a přitom vám prozradí vše z fascinující historie tohoto velkolepého komplexu. Některých exponátů – například mečů - se lze dotýkat a třeba rytířské helmy si můžete vyzkoušet.

Pro nejmenší návštěvníky jsou organizovány speciální prohlídky (ve čtyřech jazycích), na kterých se děti setkají s královnou, císařem a zámeckým duchem jménem „Tratzi". Při dětských prohlídkách dávejte pozor na tajné dveře! Z údolí se k zámku dá vyšlápnout pěšky, případně můžete využít pendlující vláček Tratzberg Express. 

Renesanční zámek Tratzberg se tyčí vysoko nad údolím mezi městy Jenbach a Schwarz. Jeho historie se…

Přečtěte si vícezobrazit méně
© Schloss Tratzberg
otevřít interaktivní mapku
Otvírací doba
LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO
Charakteristika
  • Vhodné pro rodiny
  • Bezbariérový
  • Vhodné i pro deštivé počasí


Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Tratzberg, Österreich

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

další výletní cíle v regionu

Ukázat více +

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!