© Marlene Müller
© Marlene Müller

Vodopád Grawa

Neustift im Stubaital

Grawa v horní části údolí Stubaital je nejširším vodopádem ve východních Alpách. Sledovat burácející masu vody z bezprostřední blízkosti můžete na stezce WhiteWaterWalk, která se dá projít dokonce i s kočárkem.

Na vodní mase, která se řítí ze skalního útesu do křišťálově čisté tůně, je něco magického. Zejména na začátku léta, kdy roztaje zimní sníh – a také po silných deštích – podívaná na tento přírodní úkaz doslova bere dech. Se svými pětaosmdesáti metry je Grawa nejširším vodopádem ve východních Alpách. Napájí ho voda z říčky Sulzau, jejíž pěnivé peřeje padají v sérii půvabných kaskád z výšky 180 metrů. U spodní části vodopádu stojí vyhlídková plošina, kde se můžete uvelebit v dřevěných lehátkách a nechat si jemnou sprškou vody pocákat obličej. Za horkých letních dnů působí jemná mlha vytvářená padajícím proudem vody jako přírodní klimatizace – a navíc je velmi prospěšná pro dýchací cesty.         

Grawa je nejznámějším a nejpozoruhodnějším z vodopádů podél stezky WhiteWaterWalk. Tato 3,5 kilometru dlouhá procházka začíná u lomu poblíž obce Ranalt, dále pokračuje podél řeky Ruetz a končí na zmíněné vyhlídkové plošině u vodopádu Grawa. Scénická a nijak obtížná trasa s jen mírným stoupáním je vhodná pro všechny věkové kategorie a dokonce i dětské kočárky a invalidní vozíky.     

Podrobnosti a aktuální informace o případném uzavření stezky najdete na www.stubai.at.   

Na vodní mase, která se řítí ze skalního útesu do křišťálově čisté tůně, je něco…

Přečtěte si vícezobrazit méně
© TVB Stubai Tirol/Heinz Zak
otevřít interaktivní mapku
Otvírací doba
LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO
Charakteristika
  • Vhodné pro rodiny
  • Bezbariérový
  • Vhodné i pro deštivé počasí


Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Neustift im Stubaital, Österreich

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

další výletní cíle v regionu

Ukázat více +

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!