Lanovka Tiroler Zugspitzbahn, © Tiroler Zugspitzbahn/Somweber
Lanovka Tiroler Zugspitzbahn, © Tiroler Zugspitzbahn/Somweber

Tiroler Zugspitzebahn

Nejvyšší německá hora Zugspitze je přístupná také z rakouské strany. Již samotná scénická jízda lanovkou Tiroler Zugspitzbahn je velkým zážitkem a vyrovnají se jí snad jen dech beroucí výhledy, které se před vámi otevřou na vrcholu.

Užijte si panoramatické výhledy na majestátní tyrolská pohoří a německé předhůří Alp. Lanovka Tiroler Zugspitzbahn vás během pouhých deseti minut vyveze z vesnice Ehrwald do světa vašeho letního vysokohorského dobrodružství. Kabina lanovky pro stovku pasažérů vystoupá ze dna údolí až na vrchol o závratných 1725 vertikálních metrů výše. Když se tiše vznášíte kolem členité západní stěny nejvyšší německé hory, máte dostatek času kochat se úchvatnou scenérii ještě předtím, než vystoupíte v cíli v nadmořské výšce 2962 metrů (na německé straně hranice). Za jasných dnů se z vyhlídkové plošiny u restaurace na vrcholu otevírají ničím nerušené ohromující panoramatické výhledy do čtyř států a na rozeklaná pohoří Východních Alp. Na severu leží zvlněné předhůří Bavorska a obzor lemují mnichovské mrakodrapy, na západě se tyčí k nebi švýcarská Piz Bernina (4049 metrů), jediná čtyřtisícovka ve Východních Alpách. Jih patří štítům horské řetězu Vysokých Taur. Není divu, že vrchol Zugspitze je proslulý jako místo, kde se můžete kochat snad nejhezčími výhledy kdekoli v alpském regionu.

Pokud vám během výletu nepřeje počasí, nevadí – i za deště je zde dost zábavy pro celou rodinu. Přímo na Zugspitze je muzeum se speciální expozicí, která mapuje historické dění na této hoře: od horolezeckých pionýrů, kteří ji poprvé zdolali již v roce 1820, až po stavbu lanovky ve 20. letech 20. století (jednalo se o vůbec první lanovku v Tyrolsku). Bývalá strojovna dnes slouží k promítání 3D filmů. Od května 2018 si návštěvníci udělají obrázek o Tiroler Zugspitzbahn, aniž by museli nutně jezdit až na vrchol: ve spodní stanici totiž bylo otevřeno fascinující muzeum „BAHNORAMA anno 1926“, které představuje technologie používané před téměř celým stoletím – úplně první lanovka slavnostně vyjela v roce 1926 – a sleduje jejich vývoj až do současnosti.

Užijte si panoramatické výhledy na majestátní tyrolská pohoří a německé předhůří Alp. Lanovka…

Přečtěte si vícezobrazit méně
Vyhlídka z vrcholu Zugspitze, © Tiroler Zugspitzbahn
otevřít interaktivní mapku
Otvírací doba
LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

Lanovka Tiroler Zugspitzbahn je provozu denně od 8,40 do 16,40 hod.

Otvírací doba
Informace o cenách

Jednotlivé i rodinné jízdenky

K informacím o cenách
Návštěvnické karty

Z-Ticket

Charakteristika
  • Vhodné pro rodiny
  • Bezbariérový
  • Vhodné i pro deštivé počasí
Parkování

Parkoviště u spodní stanice lanovky Tiroler Zugspitzbahn v Ehrwaldu.Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Obermoos 1, Ehrwald, Österreich

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!