© Swarovski Kristallwelten
© Swarovski Kristallwelten

Swarovski Crystal Worlds

Impozantní Swarovski Crystal Worlds je nejtřpytivějším tyrolským klenotem. Ponořte se do oslnivého světa ikonické značky a vydejte se na okouzlující prohlídku tajemného křišťálového labyrintu.

Již od svého otevření v roce 1995 patří Swarovski Crystal Worlds v městečku Wattens v údolí Intall nedaleko Innsbrucku mezi vůbec nejoblíbenější turistické destinace v Rakousku. Úchvatnou říši fantazie vytvořil multimediální umělec Andrée Heller k oslavě 100. výročí založení značky, která se stala symbolem křišťálových šperků.

Podoba Swarovski Crystal Worlds je postavena na příběhu mystického obra, který se vydal do světa, aby poznal všechny jeho poklady a tajemství. Nakonec se vrátil do tyrolského Wattens, kde se usadil a od té doby dohlíží na své „komnaty zázraků“.

Srdcem rozsáhlého komplexu je hlava obra ve svahu porostlém zelení, z jehož úst prýští vodopád. Uvnitř se skrývá sedmnáct tajemných komnat zázraků, které připomínají záhadné cizí planety. Každou z nich vytvořil jiný mezinárodně uznávaný umělec, designér nebo architekt a každá komnata tak diametrálně odlišným způsobem oslavuje omamný svět křišťálů.  

Kolem dokola obra se prostírá rozlehlá zahrada s množstvím uměleckých instalací a čtyřpatrovou věží s dětskými hernami. Zlatým hřebem je zrcadlový bazén, nad kterým se vznáší křišťálové mraky, jenž zdobí 800 000 ručně broušených křišťálů Swarovski. 

Kyvadlová autobusová doprava čtyřikrát denně vozí návštěvníky z Innsbrucku do Wattens a zpět.

© Swarovski Kristallwelten
otevřít interaktivní mapku
Otvírací doba
LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO
Charakteristika
  • Vhodné pro rodiny
  • Bezbariérový
  • Vhodné i pro deštivé počasí


Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Kristallweltenstraße 1, Wattens

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!