Lanovka Nordkettenbahn, © Nordkette Innsbruck
Lanovka Nordkettenbahn, © Nordkette Innsbruck

Pohoří Nordkette u Innsbrucku

Innsbruck

Když se procházíte po Innsbrucku a rozhlédnete se kolem sebe, téměř z každého nároží uvidíte majestátní štíty pohoří Nordkette, které tvoří jakési „přírodní mrakodrapy“ tyrolského hlavního města. Horské túry, lyžování, lezení nebo jen procházka na krásnou vyhlídku – v Innsbrucku se město setkává s přírodou v těsné blízkosti a vysokohorská hřiště Nordkette, Seegrube a Hafelekar začínají tam, kde končí chodníky.

Pohoří Nordkette, které se tyčí nad Innsbruckem jako jeho osobní stráž, nabízí ideální podmínky pro lyžování, túry, lezení a další aktivity. Dostat se přímo doprostřed horského světa je snadné a rychlé – za pouhých 20 minut vyjedete z centra města až na jižní okraj masivu Karwendel. První fázi celé trasy obstará futuristická zubačka – její podobu navrhla světoznámá architektka Zaha Hadid – do stanice Hungerburg. Tam se přestupuje na lanovku Hungerburg Seegrube s horní stanicí v nadmořské výšce 1905 metrů. Ale to ještě není konec. Další lanovka pak pokračuje až na vrchol Hafelekar (2256 metrů), odkud se otevírají skutečně dech beroucí výhledy na Innsbruck a údolí Inntal, kterým se jako stříbrná nitka vine řeka Inn. Pokud vás tato scenérie dostatečně neohromí, pak jsou v „nabídce výhledů“ ještě Stubaiské a Zillertalské Alpy, údolí Wipptal a také pohoří Karwendel. Až si neskutečné panorama dostatečně vychutnáte, sjeďte dolů a vydejte se na průzkum města.

Nordkette je v průběhu celého roku oblíbeným výletním cílem pro obyvatele Innsbrucku i návštěvníky. V letních měsících zde můžete sledovat jezdce na horských kolech, jak se řítí z prudkého svahu po slavném místním singletrailu, který patří mezi nejobtížnější svého druhu v Evropě. Horolezci zase zdolávají zdejší rozeklané štíty a strmé skalní stěny. V zimě pak lyžaři a snowboardisté mají k dispozici rozmanitý, spíše obtížný terén, včetně skiroute Hafelekar Gully – jedné z vůbec nejprudších tratí na starém kontinentu se sklonem svahu až 70 %. 

Pohoří Nordkette, které se tyčí nad Innsbruckem jako jeho osobní stráž, nabízí ideální…

Přečtěte si vícezobrazit méně
Terasa na Seegrube, © Tirol Werbung/Valentin Margreiter
otevřít interaktivní mapku
Otvírací doba
LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

Pondělí až pátek od 7,15 do 19,15 hod; sobota a neděle od 8 hod.

Otvírací doba
Informace o cenách

Jednotlivé i kombinované jízdenky (Hungerburgbahn + Alpenzoo).

K informacím o cenách
Návštěvnické karty

Innsbruck Card

Charakteristika
  • Vhodné pro rodiny
  • Bezbariérový
  • Vhodné i pro deštivé počasí
Parkování

Garáže v komplexu Congress Innsbruck, s jízdenkou na lanovku Nordkettebahn zdarma.
Parkoviště Citygarage, otevřeno od 8 do 18 hod, za 4 eura při použití lanovky Nordkettenbahn. Nechte si parkovací lístek označit při nákupu jízdenky v pokladně.Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Höhenstraße 145, Innsbruck, Österreich

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

další výletní cíle v regionu

Ukázat více +

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!