© Bergbahnen Sölden/Kristopher Grunert
© Bergbahnen Sölden/Kristopher Grunert

007 ELEMENTS: muzeum Jamese Bonda v Söldenu

Sölden

Multimediální instalace 007 Elements na vrcholu hory Gaislachkogel v nadmořské výšce 3050 metrů je nejvýše umístěným muzeem věnovaným slavnému tajnému agentovi Jejího Veličenstva. Komplex zabudovaný přímo do skalního masivu je poctou čtyřiadvacáté bondovce Spectre, která se natáčela v tyrolském Söldenu.

Expozice, která nadchne nejen fanoušky Jamese Bonda, zve na dobrodružnou cestu do historie proslulé filmové série. Ponoříte se do světa agenta 007 a zároveň se dozvíte, jak tento svět vzniká. Můžete se těšit nejen na ukázky z natáčení a přípravy soundtracku, ale také na výstavu zbraní a mnoho dalšího.

Velkolepá instalace oživující ikonickou postavu vznikla jen coby kamenem dohodil od sjezdovek, kde se v roce 2015 natáčely akční scény snímku Spectre s Danielem Craigem. Působivý komplex u horní stanice lanovky Gaislachkogelbahn projektoval tyrolský architekt Johann Obermoser. Celá stavba je zapuštěna do skalního masivu a přichází se k ní podzemním tunelem nazvaným „Barrel of the Gun“, neboť evokuje hlaveň Bondovy zbraně. Elegantní a minimalistický design vnitřních prostor Bondova „doupěte“ navrhl scénograf posledních čtyř bondovek Neal Callow.

Expozice na celkové ploše 1300 m² je rozdělena do devíti tematických místností, například Tech Lab přibližuje triky, Action Hall se věnuje akčním scénám a honičkám, Legacy Hall připomíná nejznámější momenty z Bondovy historie. Součástí komplexu je také venkovní zóna, odkud se otevírají spektakulární výhledy na okolní alpské vrcholy a horskou silnici vedoucí k ledovci Rettenbach. 

Pokud chcete návštěvu kinematografického vesmíru agenta 007 zakončit stylově, zajděte na drink do sousední exkluzivní restaurace ice Q, jejíž futuristická budova ve filmu Spectre představovala luxusní horskou kliniku. Kde jinde si dát martini s vodkou připravené podle receptu „protřepat, nemíchat“. Jen si doma nezapomeňte smoking. 

Expozice, která nadchne nejen fanoušky Jamese Bonda, zve na dobrodružnou cestu do historie proslulé filmové série…

Přečtěte si vícezobrazit méně
© Bergbahnen Sölden/Kristopher Grunert
otevřít interaktivní mapku
Otvírací doba
LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

denně 9.00-15.30 h

Důležité: doporučujeme návštěvníkům i v létě zvolit teplé oblečení 

Otvírací doba
Informace o cenách

Jednotlivé vstupenky do muzea, kombinované vstupenky (007 ELEMENTS plus lanovka Gaislachkogelbahn), vstupenky pro skupiny.

K informacím o cenách
Charakteristika
  • Vhodné pro rodiny
  • Bezbariérový
  • Vhodné i pro deštivé počasí

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Dorfstraße 115, Sölden, Österreich

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

další výletní cíle v regionu

Ukázat více +

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!