© Bergbahnen Sölden/Kristopher Grunert
© Bergbahnen Sölden/Kristopher Grunert

007 ELEMENTS – James-Bond-Erlebniswelt am Gaislachkogel

Sölden

Nejznámější agent planety je od července 2018 natrvalo zastoupen v obci Sölden. V nadmořské výšce 3 050 metrů, přímo na vrcholu hory Gaislachkogel, vyrostl v epicentru lyžařského střediska do skály zabudovaný komplex, kde fanoušci agenta Jejího Veličenstva najdou multimediální instalaci 007 Elements.

Výstava je zaměřena na scény z filmu Spectre, které byly točeny právě v Söldenu. Představuje ale i další momenty ze všech 24 filmů s Jamesem Bondem. Na návštěvníky zde čekají emotivní filmové a hudební zážitky, výstava zbraní a artefaktů. Podzemní architektonické dílo nacházející se u horní stanice lanovky Gaislachkogelbahn navrhl tyrolský architekt Johann Obermoser. Tato ohromující stavba je zapuštěna do okolního světa hor a je celá k vidění až poté, co se k ní projde podzemním tunelem. Již vstup je senzační: hlavní revolveru „Barrel of the gun“ vás doslova „vstřelí“ do prostor výstavy. Oba dva hlavní prostory nabízejí spektakulární výhledy na tyrolské vrcholy a údolí. Na ploše 1300 hektarů ve dvou podlažích můžete obdivovat svět agenta Bonda navržený set-designérem posledních čtyř filmů o Jamesi Bondovi, kreativním ředitelem Nealem Callowem. Velmi poutavý je zrcadlový kabinet s důležitými sekvencemi všech představitelů Jamese Bonda stejně jako „Tech Lab“ se spoustou akčních triků agenta, vrak letadla Bonda v hale „Action Hall“ a hala odkazů „Legacy Hall“. A samozřejmě nechybějí filmová auta koncernu Jaguar Land Rover, která se objevila už v devíti bondovkách, přičemž v těch posledních slouží hlavním záporákům. Kdo chce návštěvu nové filmové interaktivní výstavy zakončit tak, jak by to udělal hrdina filmu sám, může si dát na terase restaurace „ICE Q“ ještě martini nebo espresso.

© Bergbahnen Sölden/Kristopher Grunert
otevřít interaktivní mapku
Otevírací doba
LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

denně 9.00-15.30 h

Důležité: doporučujeme návštěvníkům i v létě zvolit teplé oblečení 

K otvírací době
informace pro tisk

Lístek, kombinovaný lístek (007 ELEMENTS a výjezd lanovkou Gaislachkogelbahn), lístky pro skupiny

K informacím o cenách
Charakteristiky
  • Vhodné pro rodiny
  • Bezbariérový
  • Vhodné i pro deštivé počasí
Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Dorfstraße 115, Sölden

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících

další výletní cíle v regionu

Ukázat více +
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!