© Alpsolut
© Alpsolut

Great Lines


Mnohým lidem možná označení jako „7b" nebo „8c" evokuje školní známky, horolezci však tuto kombinaci čísel a písmen používají pro označení obtížnosti lezeckých cest. V případě následujících pěti tras by pouhé hodnocení obtížnosti bylo příliš málo, jejich půvab a přitažlivost si zaslouží být vyjádřeny slovy a fotografiemi.

Naše odborná porota sestavená z pěti profesionálních lezců zvolila pět cest „Great Lines“, které zosobňují to absolutně nejlepší lezení v Tyrolsku. Při výběru byla použita tato kritéria: samotná trasa, krása okolní přírody, kvalita skály a mentální i fyzická náročnost. Užijte si dovolenou na skalách a rozmanité lezení v Tyrolsku.

Naše odborná porota sestavená z pěti profesionálních lezců zvolila pět cest „Great Lines“, které zosobňují to absolutně nejlepší lezení v Tyrolsku…

Přečtěte si vícezobrazit méně

„Fantastická trasa na kolmé skále, která je - postupně jak se blížíte k vrcholu - stále exponovanější. Při stabilním a konzistentním lezení nebudete nikdy mít dost a stále budete chtít víc."

Markus Schwaiger, rakouský Alpský klub


„Pro mě osobně jedna z vůbec nejlepších lezeckých cest v celém Tyrolsku. Náročná a dlouhá trasa vede podél působivé vertikální skalní trhliny. Nebudete vědět, na co se dívat dřív!“

Barbara Zangerl, profesionální lezkyně


„Tato trasa má logické zákonitosti a unikátní kombinaci snazších úseků a velmi malých chytů."

Kilian Fischhuber, bývalý profesionální lezec a evropský šampion v boulderingu


„Jedna z nejvíce fotogenických tras v této oblasti je situovaná napravo od 'Čínské zdi' a lezcům nabízí skutečně spektakulární výhledy."

Michael Meisl, fotograf a vydavatel horolezecké příručky „Tirol - Sportklettern in Nordtirol“


„Moje oblíbená trasa v Nösslachu. Krásná bílá skála s kombinací malých i velkých chytů a stupů, trhlin, říms a lišt. Lézt tady je skutečná radost."

Barbara Bacher, profesionální lezkyně a členka Rakouského horolezeckého týmu


Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!