Zillertaler Höhenstraße

Vydejte se do pohoří Zillertaler Alpen – na západní straně velmi známého údolí Tyrolska, údolí Zillertal, najdete cyklotrasu Zillertaler Höhenstraße, která patří k nejhezčím trasám pro silniční kola v Tyrolsku. Výjezd je dlouhý a náročný. Tato těžká trasa ale odmění nádhernými výhledy do údolí a na ledovec.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Strass im Zillertal

Cílový bod

Strass im Zillertal

Pohoří

Délka

34 km

Časová náročnost

4 h

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

těžké

nadmořská výška

2 010 m 510 m

Stoupání (vertikální metry): 1 590 m
Klesání (vertikální metry): 1 590 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Ke stažení

Popis trasy

Trasa Zillertaler Höhenstraße má pět možných výjezdů. Nejjižnější začíná v obci Hippach (mezi obcemi Mayrhofen a Zell am Ziller), nejsevernější v obci Ried, pouhých 10 kilometrů za vjezdem do údolí Zillertal. Který výjezd zvolíte, není důležité, všechny jsou stejně dlouhé a stejně prudké.

Typ: Výjezd z obce Ried je v létě nejméně frekventovaný a na kole jste na trase prakticky sám/sama.

Když dojedeme nahoru, ještě dlouho se namůžeme radovat, protože vysokohorská silnice Zillertaler Höhenstraße nevede zdaleka jen po rovině. Nejvyšší bod leží na konci nejjižnějšího výjezdu v nadmořské výšce 2.015 metrů u restaurace Melchboden. Jestliže pokračujete po vysokohorské silnici, sjedete nyní dolů ke křižovatce v nadmořské výšce 1.460 m n. m. (tady končí výjezd z obce Aschau). Zde začíná opět stoupání a dostaneme se do lyžařského střediska Hochzillertal. Nyní jsme v nadmořské výšce 1.900 m n. m. a můžeme si odpočinout v jedné z několika restaurací. Od chaty Kaltenbacher Skihütte sjedeme k mýtnici, kde se silnice dělí směrem Kaltenbach a Ried.

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Hippach, Zillertal

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!