Singletrail
Plamort Trail

Trasa s fantastickým výhledem na jezero Reschensee protíná průsmyk Reschenpass a křižuje hranice 3 zemí - Rakouska, Itálie a Švýcarska. Na 5,5 kilometrech sjezdu profrčíte přes horská suťoviště a kolem bunkrů z první světové války.

© Roland Noichl

„Hezčí už to být nemůže. Po prudkém sjezdu přijedete na pláň s vojenskými bunkry z první světové války a úchvatnými výhledy na jezero Reschensee a okolní vrcholky hor.“

Lars Lotze, průvodce na horských kolech

 

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Bergkastelalm

Cílový bod

Nauders

Pohoří

Skupina Sesvennagruppe

Délka

5,5 km

Časová náročnost

0 h 36 min

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

středně těžký singletrail

nadmořská výška

2 160 m 1 550 m

Klesání (vertikální metry): 735 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Popis trasy

Když se vydáte z Nauders směrem do Itálie, uvidíte po pravé straně novou stanici lanovky Bergkastelbahn, která jezdí do výšky 2 172 metrů nad mořem. Sjezd od vrchní stanice do italské vesnice Reschen je mezi jezdci známý jako Plamort Trail. Ve skutečnosti se ale jedná o 4 samostatné trasy: Almtrail, Plamort Trail, Bunker Trail a Etsch Trail.

 

U horní stanice lanovky ihned uvidíte mapu se všemi trasami. Pokračujte kolem chaty Stieralm až na náhorní plošinu Plamort, kde začíná Plamort Trail. Terén je tu příjemně zvlněný a vede kolem bývalých zábran na rakousko-italské hranici. U vojenských bunkrů startuje část Bunker Trail, která tvoří hlavní spojení s vesnicí Reschen. První úsek je rychlý a není příliš strmý, pak se ale na cestě začnou objevovat kořeny a kameny. Po několika rychlých traverzech lesem se před vámi ukáže svah, kde začíná Etsch Trail. Ten je typický prudkými zatáčkami a rozmanitým terénem. Po sjezdu 680 výškových metrů dorazíte do vesnice Reschen.

Existuje několik způsobů, jak se vrátit zpátky na start. Podél břehu jezera Reschensee se za pár minut dostanete ke spodní stanici lanovky Schönebenbahn. Po výjezdu nahoru lze vyrazit po Oberer Schöneben Trail, přes Reschner Alm a 3-Länder Enduro Trail na horu Mutzkopf, odkud už následuje sjezd až do Nauders.

Tip! Letní karta Gold Bike vám umožní přístup na 4 lanovky a 21 tras v regionu trojzemí. Zakoupit jí můžete v místních turistických informacích.

Půjčovna kol


Místo u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Nauders

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!