Okruh pro silniční kola z Innsbrucku do Wattens
Okruh pro silniční kola z Innsbrucku do Wattens

Okruh pro silniční kola
Innsbruck – Wattens

Pouhých 550 výškových metrů stoupání a 52 kilometrů od startu do cíle – tato trať je ideální pro ty, kdo se silniční cyklistikou teprve začínají. Trasa vede z Innsbrucku po Inntalské cyklostezce směrem k městečku Wattens, a dále přes obec Terfens a krásnou náhorní plošinu Gnadenwald zase zpět do Innsbrucku.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Hall in Tirol

Cílový bod

Hall in Tirol

Pohoří

Délka

53 km

Časová náročnost

3 h

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

Lehké

Nadmořská výška

898 m 542 m

Stoupání (vertikální metry): 450 m
Klesání (vertikální metry): 450 m

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Popis trasy

Z centra Innsbrucku trasa vede po cyklostezce podél řeky Inn, asi 20 kilometrů stále z mírného kopečka přes Wattens až k mostu, po kterém se dostanete na protější břeh do obce Terfens. Dále jeďte opačným směrem proti toku řeky do sousední vesnice Fritzens a tam na kruhovém objezdu odbočte na „Bergstrasse“ na sever směrem do hor. Pokračujte po silnici do táhlého kopce až k osadě Schlögelsbach a dále na náhorní plošinu Gnadenwald s oblíbenou restaurací Speckbacher Hof, kde se podává vynikající jídlo i pití.      

Po zasloužené pauze v restauraci přijde na řadu dlouhý sjezd po silnici L225 přes Absam až do historického městečka Hall in Tirol na břehu řeky Inn. Přejeďte přes vodu a vracejte se do Innsbrucku po pravém břehu řeky přes vesničku Ampass.

Tip! Pokud na plošině Gnadenwald zjistíte, že vám ještě zbývá dost sil, můžete si vyšlápnout po mýtné silnici (začíná naproti restauraci Speckbacher Hof) až k horské chatě Hinterhornalm. Jde o poměrně drsné stoupání, 620 výškových metrů na 6,2 km, ale odměnou vám budou nádherné výhledy na údolí Inntal až k Innsbrucku.

Místa u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Innsbruck – Wattens (47.2711,11.39181)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!