Königsetappe Kitzbüheler Horn

Je velmi velmi prudká. Žádná jiná trasa nevzbuzuje u cyklistů tak velký respekt jako trasa z města Kitzbühel k vrcholku Kitzbüheler Horn. Trasa je známá jako královská etapa závodu Österreich Rundfahrt – nepromine žádné slabosti.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Kitzbühel Zentrum

Pohoří

Délka

20,6 km

Časová náročnost

1 h 30 min

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

těžké

nadmořská výška

1 670 m 780 m

Stoupání (vertikální metry): 990 m
Klesání (vertikální metry): 990 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Ke stažení

Popis trasy

K výjezdu na Kitzbüheler Horn se dostanete, když z města Kitzbühel vyjedete směrem St. Johann. Za městem Kitzbühel odbočíte doprava a projedete pod železniční tratí. Nyní musíte být připraveni na nejhorší: asi 8 kilometrů stoupáte přes 10 až 18 procent nahoru k chatě Alpenhaus. Na této trase překonáte celkový výškový rozdíl - z města Kitzbühel (780 Meter) až k Alpenhaus (1.670 Meter) - na pouhých 10ti kilometrech.  Posledních 6 kilometrů je pro cyklisty velmi dobře označeno. Každý zvládnutý kilometr je označen a už jen ukazatele na prudké stoupání nás nechají zapotit.

Typ: I milovníci horských kol se mohou vydat na tuto etapu a překonat navíc 320 výškových metrů. Pro silniční kola nedoporučujeme poslední výjezd po úzké silnici.

Místo u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Kitzbühel

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!