© Tirol Werbung / Neusser Peter
© Tirol Werbung / Neusser Peter

Bike Trail Tirol: Maria Waldrast

Tato 32 kilometrů dlouhá etapa může být označena jako velmi zvláštní zážitek. O nezapomenutelné zážitky se postará nádherná krajina, stejně tak jako kulturní a spirituální pamětihodnosti.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Innsbruck Hbhf

Cílový bod

Innsbruck Hbhf

Pohoří

Délka

32 km

Časová náročnost

4 h

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

střední

nadmořská výška

1 690 m 580 m

Stoupání (vertikální metry): 960 m
Klesání (vertikální metry): 1 370 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Ke stažení

Popis trasy

  • Na této etapě se nachází obdivuhodné poutní místo s kostelem Wallfahrtskirche Maria Waldrast z misijního společenství. Klášter, ležící v nadmořské výšce 1.600 m n. m. na úpatí hory Serles, patří k nejvýše položeným kostelům Evropy. Od jeho stavby v 15. století přitahuje klášter spoustu poutníků z blízka i daleka. Zde vyvěrajícímu pramenu jsou připisovány léčivé účinky.
  • Nejprve ale musíme zdolat celkem 900 výškových metrů, výšlap začíná u nádraží Matrei am Brenner a pokračuje serpentinami po asfaltové silnici až k poutnímu místu.
  • Za kostelem vede lesní cesta dále nahoru k sedlu a za sedlem dolů do obce Mieders v údolí Stubaital.
  • Z údolí jedeme mírně nahoru do obce Kreith a užíváme si sjezdu ke skokanskému můstku Bergisel v Innsbrucku. V roce 1809 byl Bergisel místem bojů obyvatel Tyrolska bojujících za svobodu pod vedením Andrease Hofera. Muzea a pamětní místa připomínají tuto událost. Dnes je Bergisel známý jako skokanský můstek, kde se koná světový pohár ve skocích na lyžích.

Místo u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Matrei am Brenner

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!