MTB trať Maria Waldrast - Innsbruck, © Tirol Werbung / Neusser Peter
MTB trať Maria Waldrast - Innsbruck, © Tirol Werbung / Neusser Peter

MTB trasa
Maria Waldrast - Innsbruck

Trasa pro horská kola z Matrei am Brenner do Innsbrucku, která částečně vede po oblíbené poutní stezce Maria Waldrast, nabízí pestrou směs nádherných výhledů i kulturních památek. Cesta začíná poměrně náročným stoupáním – 700 výškových metrů – ale v další části už trať pokračuje více méně po rovině, vine se přes horské pastviny Telfer Wiesen a pak kolem tradičních vesniček Mutters a Natters dolů do Innsbrucku.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Innsbruck Hbhf

Cílový bod

Innsbruck Hbhf

Pohoří

Délka

32 km

Časová náročnost

4 h

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

střední

Nadmořská výška

1 690 m 580 m

Stoupání (vertikální metry): 960 m
Klesání (vertikální metry): 1 370 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Parkování

Matrei am Brenner, nádraží

Občerstvení

  • Hostinec v klášteře Maria Waldrast
  • Chata Matreier Ochsenalm
  • Berggasthof Koppeneck, horní stanice lanovky Serlesbahn
  • Alpengasthof Sonnenstein

Ke stažení

Popis trasy

Trasa začíná u nádraží v Matrei am Brenner. Vydejte se směrem na sever přes obec až k odbočce s cedulí „Mützens, Wallfahrtskirche Maria Waldrast", tam zahněte doleva a podjezdem pod silnicí do osady Mützens. Až minete poslední domy a projedete kolem budky na výběr mýtného, pokračujte podél říčky Waldraster Bach. Pak silnice začíná stoupat a po několika serpentinách dojedete do oblasti otevřených pastvin a ke klášteru Maria Waldrast, kde končí silnice. Dále pokračujte rovně po stezce až k nejvyššímu bodu celé trasy, odkud následuje táhlý sjezd do Stubaiského údolí. U odbočky na Mieders se vydejte po cyklostezce č. 559 dolů, v Mieders u spodní stanice místní lanovky odbočte doleva na silnici a jeďte směrem na Fulpmes po trase cyklostezky „Kleine Talrunde 566". Asi po 600 metrech zamiřte na odbočku doprava, pak pořád rovně, podjezdem pod silnicí Stubaitalstrasse a k mostu přes řeku Ruetz. Tam zabočte doprava na „Gallhof, Telfer Wiesen".

Pokračujte do táhlého kopce a pak odbočte doleva na pastviny Telfer Wiesen. Krátce poté, co přejedete přes tramvajové koleje Stubaitalbahn, zahněte ostře doprava na „Kreith, Mutters". Následující úsek je střídavé stoupání a klesání přes lesy a louky, rovnoběžně s tramvajovou tratí až do obce Kreith. Jakmile najedete na vydlážděnou silnici v Kreithu, pokračujte po ní rovně ke kostelu v Mutters. Tam odbočte doleva a jeďte z kopce dolů směrem na Innsbruck. Po chvíli opět přejedete přes tramvajové koleje a hned za nimi se dejte po silnici do Natters. Projeďte centrem vesnice a držte se směru na Innsbruck. Na kruhovém objezdu zvolte „Brennerbundesstrasse", resp. Innsbruck. Krátce předtím, než silnice opět zamíří přes koleje, odbočte doprava na vedlejší. Tato klidná silnička vás zavede ke skokanskému můstku Bergisel (cestu označují cedule). Od můstku jeďte dolů, až se opět dostanete na hlavní silnici a pokračujte kolem opatství Stift Wilten napravo a Wiltenské baziliky nalevo až do centra Innsbrucku. Závěrečný úsek vede po Leopoldstrasse k Vítěznému oblouku (Triumphpforte), poté doprava na Salurner Strasse a zhruba 300 metrů ke hlavnímu nádraží. Vlaky zpět na začátek této trasy do Matrei am Brenner jezdí každých zhruba 20 minut.

Místo u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Maria Waldrast - Innsbruck (47.12949,11.45386)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!