Spertentaler Kneippovy chodníčky, © Tirol Werbung
Spertentaler Kneippovy chodníčky, © Tirol Werbung

Rodinný cyklovýlet
Aschau - Kasplatzl - Unterer Grund

Tato snadná cyklotrasa je vhodná pro celou rodinu. Na cestě napříč rozmanitou přírodní scenérií si užijete stinné lesy i rozkvetlé louky. Do cíle dorazíte asi po jedné hodině a pětačtyřiceti minutách strávených v cyklistickém sedle.

  • Krátce poté, co vyrazíte z Kirchbergu, vás dost možná děti přimějí k první zastávce, na které mohou prozkoumat zajímavé lesní hřiště
  • Zvláštní odměna čeká poblíž Aschau – osvěžující Kneippův chodníček s Kneippovým bazénem, dětský Kneippův bazének, rozlehlé hřiště a dobrodružná bosá stezka. Ideální místo na odpočinek a dobití baterií.
  • Další příležitost k ochlazení nabízí idylický vodopád v Aschau.
  • V obchodě se sýrovými a mléčnými výrobky Kasplatztl v Kirchberg in Tirol uvidíte, jak se vyrábí sýr a můžete ochutnat vzorky.
  • Zastavte se na chatě Alpengasthof Labalm na zdravé a vydatné jídlo. Chata je součástí asociace Brixentaler KochArt, která sdružuje místní horské chaty, restaurace a penziony a garantuje používání surovin od regionálních farmářů a producentů.

Krátce poté, co vyrazíte z Kirchbergu, vás dost možná děti přimějí k první…

Přečtěte si vícezobrazit méně
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Kirchberg in Tirol

Cíl výletu

Kasplatzl / Labalm

Cílový bod

Kirchberg in Tirol

Pohoří

Délka

29,6 km

Časová náročnost

3 h

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

střední

Nadmořská výška

1 310 m 830 m

Stoupání (vertikální metry): 600 m
Klesání (vertikální metry): 600 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Popis trasy

Trasa Aschau – Unterer Grund začíná u turistických informací v Kirchbergu. Vydejte se doprava na kruhový objezd a sjeďte z něj směrem na Aschau. Pokračujte malý kousek po hlavní silnici a než přejedete přes řeku Aschauer Ache, odbočte na cyklostezku (slouží také pro pěší) vedoucí podél řeky. Tato stezka vede přes lesy a louky až do Aschau. Abyste si zbytečně nezajeli na delší variantu trasy, zůstaňte před tím, než dojedete do Aschau, na hlavní silnici. V chráněné oblasti Spertental pak jízda pokračuje mírně do kopce podél řeky a přes horské louky.

Pokud se budete chtít zastavit na něco k jídlu a pití, musíte vyšlápnout poměrně ostré stoupání k chatě Labalm (1244 m) a dále pak pokračujte po dobře udržované štěrkové cestě k chatě Stallbach Grundalm (1333 m).

Po zhruba patnácti kilometrech budete mít za sebou asi 550 výškových metrů a před sebou báječný a dlouhý sjezd dolů do údolí.

Místo u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Aschau - Kasplatzl - Unterer Grund (47.44807,12.31495)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!