Cyklistická houpačka - etapa 01: Plamont, © Tirol Werbung/Esther Wilhelm
Cyklistická houpačka - etapa 01: Plamont, © Tirol Werbung/Esther Wilhelm
Cyklistická houpačka - etapa 01: jezero Reschensee, © Tirol Werbung/Esther Wilhelm
Cyklistická houpačka - etapa 01: jezero Reschensee, © Tirol Werbung/Esther Wilhelm

Cyklistická houpačka - etapa 01: Nauders - Pfunds

První etapa houpačky Bikeschaukel Tirol - neboli Mountain Bike Safari - nadchne především milovníky dlouhých trailových sjezdů.

Výchozím bodem úvodní etapy tyrolské cyklistické houpačky je letovisko Nauders, které leží v takzvaném Trojhraničním regionu (Dreiländereck) poblíž bodu, kde se rakouská hranice protíná s italskou a švýcarskou. Na trase je řada skvělých trailových sjezdů různé obtížnosti, kterým se však dá vyhnout objížďkami po štěrkových cestách. Na „planině smrti“ Plamort s vojenskými bunkry se táhnou protitankové zátarasy, které zde v extrémní nadmořské výšce přes 2000 metrů s nesmírným úsilím vybudovala rakouskouherská armáda.

Ze skalní vyhlídky nazvané Fotofelsen se otevírají ohromující výhledy směrem na jih na jezero Reschensee. Za dobrých povětrnostních podmínek je vidět nejvyšší hora Jižního Tyrolska - vrchol Ortler. Nezapomenutelným zážitkem je sjezd od chaty Reschenalm až do švýcarského Martinsbrucku.

Etapa s perfektními traily, nádhernými vyhlídkami a zastávkami u fascinujících vojenských artefaktů z první světové války představuje důstojné zahájení tyrolské houpačky a je unikátní už jen tím, že vede přes území tří alpských států.       

Tipy a informace   

Detailní informace o této etapě včetně GPS souřadnic, alternativních variant, singletreků a tipů na zastávky s občerstvením nebo cyklistické služby na trase najdete níže v sekci ke stažení.

Výchozím bodem úvodní etapy tyrolské cyklistické houpačky je letovisko Nauders, které leží v…

Přečtěte si vícezobrazit méně
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Nauders

Cílový bod

Pfunds

Pohoří

Skupina Sesvennagruppe

Délka

46,1 km

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

těžká

Nadmořská výška

2 170 m 970 m

Celkové převýšení (stoupání včetně lanovky): 2 110 m
Stoupání (vertikální metry): 1 360 m
Klesání (vertikální metry): 2 550 m

Kondice*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Popis trasy

Etapa začíná u spodní stanice lanovky Bergkastelbahn v Nauders, která vás vysadí v nadmořské výšce 2200 m. Krátce po startu dojedete na planinu smrti Plamort, kde hranici s Itálií lemuje pás impozantních protitankových zátarasů z první světové války. Jen o pár set metrů dál láká k focení proslulá vyhlídka Fotofelsen nad údolím s jezerem Reschensee, z jehož hladiny ční k nebi věž kostela. Pokud preferujete drsnější sjezdy, odbočte na stezku 1A a pokračujte po části trasy 3-Länder Enduro Trail do městečka Reschen u břehu jezera. Snazší varianta vede po štěrkové cestě s táhlými serpentinami až k restauraci Mein Dörfl, kde se obě cesty opět spojují. Nyní vás čeká výšlap po asfaltové silnici ke kapličce Falliertkappelle a dále k chatě Reschenalm. 

Také pro následující sjezd k Norbertshöhe jsou na výběr dvě možnosti: trailová trasa míří k jezeru Grünsee, kde se stáčí podél břehu a pak dolů k dalšímu jezeru Schwarzer See. Alternativa vede okolo obou jezer po štěrkové cestě. Od Schwarzer See trasa pokračuje lesem, ale zanedlouho se opět dělí: ostřejší Elven Trail padá rovnou do údolí, zatímco štěrková cesta objíždí po vrstevnici kolem hory Mutzkopf. Obě končí u stanice lanovky. Kdo má chuť vyzkoušet si ještě další dva sjezdy, může vyjet lanovkou Mutzkopfbahn 2 a vyrazit na Greentrail a Kreuzmoostrail (stupeň obtížnosti nepřesahuje S2).
Po krátkém výšlapu po asfaltové silnici k Norbertshöhe následuje krátký trailový sjezd (obtížnost S1) do Martinsbrucku ve Švýcarsku. Alternativou je mírná, minimálně frekventovaná silnice. Závěrečný úsek vede podél řeky Inn po cyklostezce Innradweg, okolo celnice Altfinstermünz a přes most Kajetansbrücke až do cíle etapy v městečku Pfunds.

Místo u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Cyklistická houpačka - etapa 01: Nauders - Pfunds (46.874909282,10.508665505)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!