© Tirol Werbung/Esther Wilhelm
© Tirol Werbung/Esther Wilhelm
© Tirol Werbung/Esther Wilhelm
© Tirol Werbung/Esther Wilhelm

Cyklistická houpačka - etapa 01: Nauders - Pfunds

První etapa houpačky Bikeschaukel Tirol neboli Mountain Bike Safari nadchne především milovníky trailových sjezdů.

Výchozím bodem úvodní etapy je letovisko Nauders, které leží v takzvaném Dreiländereck poblíž trojúhelníku, kde se rakouská hranice protíná s italskou a švýcarskou. Na trase je řada skvělých trailových sjezdů různé obtížnosti, které se však dá vyhnout objížďkami po štěrkových cestách. Na „planině smrti“ Plamort s vojenskými bunkry se táhnou protitankové zátarasy, které zde v nadmořské výšce přes 2000 metrů s nesmírným úsilím vybudovala rakouskouherská armáda. Ze skalní vyhlídky nazvané Fotofelsen se otevírají ohromující výhledy směrem na jih na jezero Reschensee. Za dobrých povětrnostních podmínek je vidět vrchol Ortler – nejvyšší hora Jižního Tyrolska. 

Nádherným zážitkem je sjezd od chaty Reschenalm až do švýcarského Martinsbrucku. Etapa s perfektními traily, nádhernými vyhlídkami a zastávkami u fascinujících vojenských artefaktů z první světové války představuje důstojné zahájení tyrolské houpačky a je unikátní už jen tím, že vede přes území tří alpských států.

Tipy a informace   

Detailní informace o této etapě včetně GPS souřadnic, alternativních variant, singletreků a tipů na zastávky s občerstvením nebo cyklistické služby na trase najdete níže v sekci ke stažení.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Nauders

Cílový bod

Pfunds

Pohoří

Skupina Sesvennagruppe

Délka

46,1 km

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

těžké

nadmořská výška

2 170 m 970 m

Celkové převýšení (stoupání včetně lanovky): 2 110 m
Stoupání (vertikální metry): 1 360 m
Klesání (vertikální metry): 2 550 m

Kondice*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Popis trasy

Etapa začíná u spodní stanice lanovky Bergkastelbahn v Nauders, která vás vysadí v nadmořské výšce 2200 m. Krátce po startu dojedete na planinu smrti Plamort, kde hranici s Itálií lemuje pás impozantních protitankových zátarasů z první světové války. Jen o pár set metrů dál láká k focení proslulá vyhlídka Fotofelsen nad údolím s jezerem Reschensee, z jehož hladiny ční k nebi věž kostela. Pokud preferujete drsnější sjezdy, odbočte na stezku 1A a pokračujte po části trasy 3-Länder Enduro Trail do městečka Reschen u břehu jezera. Snazší varianta vede po štěrkové cestě s táhlými serpentinami až k restauraci Mein Dörfl, kde se obě cesty opět spojují. Nyní vás čeká výšlap po asfaltové silnici ke kapličce Falliertkappelle a dále k chatě Reschenalm. 

Také pro následující sjezd k Norbertshöhe jsou na výběr dvě možnosti: trailová trasa míří k jezeru Grünsee, kde se stáčí podél břehu a pak dolů k dalšímu jezeru Schwarzer See. Alternativa vede okolo obou jezer po štěrkové cestě. Od Schwarzer See trasa pokračuje lesem, ale zanedlouho se opět dělí: ostřejší Elven Trail padá rovnou do údolí, zatímco štěrková cesta objíždí po vrstevnici kolem hory Mutzkopf. Obě končí u stanice lanovky. Kdo má chuť vyzkoušet si ještě další dva sjezdy, může vyjet lanovkou Mutzkopfbahn 2 a vyrazit na Greentrail a Kreuzmoostrail (stupeň obtížnosti nepřesahuje S2).
Po krátkém výšlapu po asfaltové silnici k Norbertshöhe následuje krátký trailový sjezd (obtížnost S1) do Martinsbrucku ve Švýcarsku. Alternativou je mírná, minimálně frekventovaná silnice. Závěrečný úsek vede podél řeky Inn po cyklostezce Innradweg, okolo celnice Altfinstermünz a přes most Kajetansbrücke až do cíle etapy v městečku Pfunds.

Místo u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Nauders

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!