© Axamer Lizum
© Axamer Lizum

Axamer Lizum

Lyžařské středisko otevřeno

Vleky v provozu 6/9

Lyžařské středisko Axamer Lizum situované nedaleko Innsbrucku je rájem pro vyznavače jízdy v čerstvém prašanu, kteří míří na svahy pod vrcholem Kalkkögel. Dne 26. listopadu 2022 zde byla uvedena do provozu nová lanovka Hoadlbahn, která lyžaře a snowboardisty vyveze z údolí přes zastávku zhruba na půl cesty u chaty Sunnalm až do nejvyššího místa ski areálu. Lanovka s kabinkami pro deset pasažérů byla vybudována během rekordních sedmi měsíců. Jízda ze spodní stanice u parkoviště až k horní stanici vedle chaty Hoadl-Haus (2340 metrů) zabere pouhých šest minut.

Ski areál má žertovnou přezdívku innsbrucká „Bílá střecha" v narážce na slavnou Zlatou stříšku v srdci historického centra tyrolského hlavního města. Axamer Lizum je situován pouhých 19 km jihozápadně od Innsbrucku na okraji Stubaiských Alp, v úchvatné vysokohorské krajině pod rozeklaným pohořím Kalkkögel. Lyžařský terén tvoří vyvážený mix snadných a obtížnějších sjezdovek, díky tomu si zde lyžaři i snowboardisté všech výkonnostních kategorií najdou širokou škálu tratí, která jim bude vyhovovat.

Sjezdovky, které se vinou na severně orientovaných svazích v nadmořské výšce od 1600 do 2340 metrů, po celou sezonu – ta zde trvá od listopadu až do dubna - pokrývá dostatek přírodního sněhu. Některé pisty byly pojmenovány po lyžařských závodech Zimních olympijských her 1964 a 1976. Převážná většina tratí je červená, doplňuje je několik dlouhých modrých a jedna černá. Když napadne čerstvý sníh, jsou svahy pod vrcholem Birgitzköpfle rájem pro ty, kdo rádi lyžují po pás v prašanu. Prakticky nekonečný terén na freeride se táhne až do údolí. Skvělým zážitkem je mimořádně dlouhý sjezd ze sousedního ski areálu Mutterer Alm až do vesničky Götzens.

Snowboardisté a freestyleři mohou trénovat své triky ve vyhlášeném Golden Roof snowparku u lanovky Karleitenlift. U spodní části lanovky Olympiabahn jsou dva kratší vleky a několik mírných sjezdovek pro začátečníky. Až vám na čerstvém horském vzduchu vyhládne, zastavte se na vydatné občerstvení v některé z řady útulných horských chat s příjemnou obsluhou. Například z prosluněné terasy chaty Hoadl Haus Lodge (2340 m), jedné z vůbec nejhezčích horských chat v Tyrolsku, se otevírají spektakulární panoramatické výhledy na okolní horské štíty. Axamer Lizum je snadno dostupný bezplatným skibusem z Innsbrucku.

Ski areál má žertovnou přezdívku innsbrucká „Bílá střecha" v narážce na slavnou…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Začátek sezony: 25. 11. 2023


Konec sezony: 14. 4. 2024


Provozní doba: 8.30 - 16 hod, více info


otevřít interaktivní mapku

kilometrů sjezdovek

% / kilometrů

Kilometrů sjezdovek

Existují dvě možnosti jak změřit délku sjezdovky:

a. Změřená délka (rovný sjezd)

b. Najetá vzdálenost (sportovní jízda)

Na této stránce jsou uvedené kilometry změřeny dle varianty a.

Lehké

23 % / 7 km

Střední

70 % / 21 km

Těžké

7 % / 2 km

Skiroute (neupravované sjezdovky)

33 % / 10 km

Kilometrů sjezdovek40 km
Sjezdovek s umělým zasněžováním80 %

Nadmořská výška

2 340 m 1 560 m

Lanovky a vleky

2

-

3

3

1

-

Vleky v provozu    6/9

Infrastruktura

  • Fun park
  • Půjčovna lyží v lyžařském středisku
  • Lyžařská škola v lyžařském středisku

Denní skipas: 55,00 €


Slevy pro děti: 2008-2017
Slevy pro mládež: 2005-2007
Sleva pro seniory od: 1958

Platné skipasy

  • Snow Card Tirol
  • Freizeitticket Tirol
  • Ski Plus City Pass


Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Axamer Lizum 6, Axams, Österreich

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Další lyžařské oblasti v regionu

Ukázat více +

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!