© Tirol Werbung / Casey Moore
© Tirol Werbung / Casey Moore

Lyžování v Alpách s dětmi

Ať už se rozhodnete své děti naučit lyžovat sami, nebo je svěříte do péče zkušených instruktorů, je třeba dbát na to, aby děti od první chvíle lyžovaly s potěšením.

Láká vás lyžařská dovolená s dětmi v rakouských Alpách? Máte ale strach, jak děti zvládnou cestu a prudké sjezdovky? Můžete být klidní. Ujišťujeme vás, že v Tyrolsku najdete všechno pro pohodovou dovolenou s dětmi. V každém středisku najdete dětské světy s pojízdnými koberci, mírné, široké a perfektně upravené sjezdovky pro začátečníky a pohodlné lanovky, které jsou často vyhřívané nebo alespoň vybavené bublinami proti větru a sněžení.

V některých střediscích dostanou děti skipasy zdarma až do 10 let. Samozřejmostí jsou lyžařské školy s profesionálními instruktory (často s českými nebo slovenskými instruktory) a půjčovny dětských lyží a snowboardu.

Téměř všechna střediska mají v nabídce také jesličky, školky nebo mini-kluby, kde si děti mohou společně hrát, dívat se na filmy nebo oslavovat narozeniny a ty nejvíce unavené se také můžou uložit ke spánku.

Vybrali jsme pro vás pár zajímavostí z nejlepších tyrolských středisek pro rodiny:

  • V Murmliparku ve středisku Serfaus Fiss Ladis se učí lyžovat nejmenší děti od 3 do 4 let. Na ploše 10.000 čtverečních metrů najdete dva pohyblivé koberce, lyžařský kolotoč a iglů a spoustu hraček, které usnadní výuku lyžování. Bertas Kinderland patří s 12 koberci, cvičným vlekem, kolotočem a dalšími atrakcemi mezi největší cvičné louky v Alpách. Mají tu i speciální dětskou restauraci. Ve středisku čeká na děti  pohádkový les, pirátská loď, westernová vesnička a různé pohádkové postavičky podél sjezdovek.
  •  Perfektní podmínky pro malé lyžaře najdete v lyžařském areálu pro děti KinderKaiserland Scheffau. Na děti zde čeká obrovský ohraničený prostor pro nejmenší lyžaře a spousta zábavných aktivit. A aby si mohli i ti opravdu nejmenší vyzkoušet lyžování, zhotovil vedoucí lyžařské školy Gerhard Told speciální mini-lyžičky, tzv. MiniCarver.
  •  Lyžařské kurzy pro děti zdarma jsou nabízeny v rámci dětských týdnů v lyžařských oblastech Hochoetz v údolí Ötztal a v Hoch-Imst. V určitém termínu mohou tří- až sedmileté děti využít této nabídky a naučit se lyžovat.
  • Na ledovcích Stubai Pitztal nebo v regionu Tiroler Oberland lyžují děti mladší 10-ti let v doprovodu platícího rodiče zdarma.
  • V oblasti Silberregion Karwendel zve panáček Karwendolin všechny děti ve věku od 4 do 12 let k lyžařským kurzům zdarma. Také skipas na vlek pro začátečníky je zdarma. Jediný předpoklad: celá rodina musí strávit týdenní zimní dovolenou v oblasti Silberregion Karwendel.
Rodinná lyžařská střediska v Tyrolsku s certifikátem kvality
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!